×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. marts, 2017
Drukāt

“Ļoti vienkārši un ģeniāli.” Uzņēmums kibernoziedzniekiem pārskaita miljonu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Nesen kāds Latvijā strādājošs uzņēmums kibernoziedzniekiem pārskaitījis miljonu ASV dolāru, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā šodien stāstīja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3.nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko.

Aktuāla krāpšana, kas atkal parādījusies gada sākumā, ir e-pasta vēstules, kas var kompromitēt vai uzlauzt ierīci. Tā esot globāla problēma un pēc starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas “Interpol” aprēķiniem kopējais zaudējums gada laikā ir aptuveni 3,5 miljardi ASV dolāri visā pasaulē, norādīja Homenko.

Krāpšanas shēma esot vienkārša, proti, sākotnēji noziedznieki uzņēmumam nosūta elektroniskā pasta vēstuli un inficē uzņēmuma datorsistēmu. Nākamajā posmā noziedznieki uzrauga uzņēmuma e-pasta vēstuļu saraksti līdz brīdim, kad saprot, ka uzņēmums savam sadarbības partnerim plāno pārskaitīt naudu. Tajā brīdī noziedznieki novilto e-pastu un uzņēmumam atsūta savu bankas kontu uz kuru uzņēmums pārskaita naudu.

“Ļoti vienkārši un ģeniāli. Turklāt sākotnēji datorsistēmas inficēšanā parasti izmanto uzņēmuma visvājāko posmu, piemēram, sekretāri, kas nav saistīta ar informācijas tehnoloģiju jomu,” skaidroja Homenko.

Daļā gadījumu policijai izdevies panākt naudas atgūšanu. Nesen vienā no gadījumiem kāds uzņēmums noziedzniekiem aizskaitījis nedaudz vairāk par vienu miljonu ASV dolāru (951 203 eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Labs naudas atmazgāšanas veids

    Iedod pieejas kodus, kāds “nozog”, tad brēc

  2. Ja datorsistēmas neizmantotu bez maz totālai izspiegošanai, tad sen būtu pārgājuši atpakaļ uz stāvokli, kad datu un komandu atmiņas
    bija datorā šķirtas. Nebūtu iespējas pārsūtīt kaitējošas programmas.

Draugiem Facebook Twitter Google+