×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. janvāris, 2016
Drukāt

LOV vēlēsies atgūt peldētājā Šaltānā ieguldītās finanses

saltans_janis

Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) ir apņēmības pilna atgūt dopinga lietošanā vainotajā peldētājā Jānī Šaltānā ieguldītās finanses, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja LOV pārstāve Marita Vilciņa.
Kā zināms, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma” pagājušajā nedēļā vēstīja, ka pērnā gada beigās trim Latvijas sportistiem konstatētas pozitīvas dopinga analīzes. Sportistu vārdi netiek atklāti, bet informāciju par Šaltāna pieķeršanu apstiprināja Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF).
Kā izteicās Vilciņa, visticamāk, Šaltāns ir vienīgais pieķertais sportists, kurš atrodas LOV sastāvā, jo par viņu organizācija bija informēta jau pirms informācijas publiskas izskanēšanas, bet par pārējiem diviem sportistiem LOV nav zināms.
Šaltāns iepriekš bija LOV jaunatnes sastāvā, un organizācijas valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis izteicies, ka no viņa varētu pieprasīt līdzekļu atmaksu.
“Līdz šim, kopš šāds punkts ir līgumos ar sportistiem, tas nav ticis darbināts. Protams, tas tiks darīts vien pēc tam, kad sportists būs saņēmis oficiālu diskvalifikāciju,” stāstīja Vilciņa, atklājot, ka trešdien paredzēta Šaltāna analīžu B provju pārbaude. “Tā kā viņš bija jaunatnes sastāvā, ieguldītā summa ir nosacīti maza – daži tūkstoši eiro.”
19 gadus vecā Šaltāna organismā esot atklāti muskuļu audzēšanas steroīdi. Par šo pārkāpumu sportistam draud četru gadu diskvalifikācija. Viņš ir vairākkārtējs Latvijas rekordists.
Aizpērn deviņi Latvijas sportisti tika pieķerti dopinga lietošanā, un ar šādu statistiku Latvija bija viena no “netīrākajām” valstīm pasaulē.
Pēc Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļas datiem, patlaban astoņiem Latvijas sportistiem ir spēkā esošas diskvalifikācijas. Februāra beigās diskvalifikācija beigsies Latvijas hokeja izlases aizsargam Ralfam Freibergam, bet vēl diskvalifikācijas ir spēkā Austrim Šaicānam, Viesturam Eidemanim, Artim Šteinam un Oļegam Šarukam (visi – spēka trīscīņa), Kristeram Zeidakam (basketbols), Edgaram Piksonam (biatlons) un Rihardam Nejam (svarcelšana). Tāpat VSMC Antidopinga nodaļas diskvalificēto sportistu sarakstā ir amerikāņu basketbolists Mairs Četmens, kuram aizliegtās analīzes tika konstatētas laikā, kad viņš pārstāvēja Latvijas komandu “Ventspils”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+