Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
30. janvāris, 2015
Drukāt

LPCS: Latvijas piena pārstrādātājiem varētu izdoties iekarot Ķīnas tirgu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Piensaimnieku Centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem, kas mēģina sākt eksportu uz Ķīnu, varētu izdoties iekarot šo tirgu, pastāstīja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

“Pagaidām [vairākiem piena pārstrādes uzņēmumiem, kas mēģina sākt eksportu uz Ķīnu,] veicas daudzsološi. [Sertifikācijas] komisija ir bijusi piena pārstrādes uzņēmumos, un pagaidām viss ir procesā. Mēs gaidām viņu oficiālos lēmumus, bet viss fons liecina, ka vajadzētu izdoties,” sacīja Šolks.

Savienības valdes priekšsēdētājs norādīja, ka Ķīnas tirgū ir pieprasījums pēc piena produktiem ar ilgāku realizācijas termiņu, tostarp industriālajiem piena produktiem. Pēc viņa sacītā, Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem ir atšķirīga pieeja Ķīnas tirgus apguvē, piemēram, “Food Union” Ķīnas tirgū vēlas startēt ar augstākas pievienotās vērtības produktiem, tāpat ir uzņēmumi, kuri saredz industriālo piena produktu eksporta potenciālu uz Ķīnu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” janvārī ir izgājis sertifikācijas procesu eksportam uz Ķīnu. Tāpat interesi par iespējām saņemt eksporta atļauju uz Ķīnu izrādījuši arī citi uzņēmumi – “Preiļu siers”, “Latvijas Piens” un “Jaunpils pienotava”.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nekas nesanaaks,tur jau ir Austraalija un Jaunzeelande un pasizmaksas daudz leetaakas!

  2. Pārāk gausi viss notiek

  3. Cik tas ķīnietis samaksās par piena litru ? cik izmaksās transports uz Ķīnu ? Nestāstiet te pasakas .

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+