Uncategorized

LPCS: vidējā piena iepirkuma cena aprīlī pieaug par 2%; gada laikā sarūk par 33,5%1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Fotolia

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu ir pieaugusi par 2%, savukārt gada laikā tā ir samazinājusies par 33,5%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

Savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks sacīja, ka aprīlī vidējā piena iepirkuma cena bija 227,37 eiro par tonnu, kas ir pieaugums salīdzinājumā ar martu. Savukārt maijā piena iepirkuma cena, visticamāk, saglabāsies līdzīga kā aprīlī, bet jūnijā zemo industriālo produktu cenu dēļ tā var atkal samazināties.

“Cena ir zema, bet vēl ir jāatrod, kas par to zemo cenu ir gatavs nopirkt. (..) Situācija ir kritiska, Polija atsakās no piena, viņiem arī nevajag, lietuviešiem arī nevajag. Jau tagad ir jūtams, ka piena būs par daudz,” atzina Šolks.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka ietekme uz piena tirgu ir arī kvotu atcelšanai Eiropā. Aprīlī pārstrādei iepirkts būtiski vairāk piena nekā iepriekšējā mēnesī.

Saistītie raksti

Šā gada martā vidējā piena iepirkuma cena bija 223 eiro par tonnu. Savukārt 2014.gada aprīlī vidējā piena iepirkuma cena bija 341,7 eiro par tonnu.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

LA.lv