Mobilā versija
+3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
20. maijs, 2015
Drukāt

LPCS: vidējā piena iepirkuma cena aprīlī pieaug par 2%; gada laikā sarūk par 33,5% (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Ilustratīvs foto

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu ir pieaugusi par 2%, savukārt gada laikā tā ir samazinājusies par 33,5%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

Savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks sacīja, ka aprīlī vidējā piena iepirkuma cena bija 227,37 eiro par tonnu, kas ir pieaugums salīdzinājumā ar martu. Savukārt maijā piena iepirkuma cena, visticamāk, saglabāsies līdzīga kā aprīlī, bet jūnijā zemo industriālo produktu cenu dēļ tā var atkal samazināties.

“Cena ir zema, bet vēl ir jāatrod, kas par to zemo cenu ir gatavs nopirkt. (..) Situācija ir kritiska, Polija atsakās no piena, viņiem arī nevajag, lietuviešiem arī nevajag. Jau tagad ir jūtams, ka piena būs par daudz,” atzina Šolks.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka ietekme uz piena tirgu ir arī kvotu atcelšanai Eiropā. Aprīlī pārstrādei iepirkts būtiski vairāk piena nekā iepriekšējā mēnesī.

Šā gada martā vidējā piena iepirkuma cena bija 223 eiro par tonnu. Savukārt 2014.gada aprīlī vidējā piena iepirkuma cena bija 341,7 eiro par tonnu.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tiešām nesaprotu kamdēļ prese vispār prasa viedokli šim kantorim, bet nemēģina patieso situāciju noskaidrot zemnieku saimniecībās. Manā saimniecībā kritums ir gandrīz uz pusi t.i no 31. centa uz 18 šogad.

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+