Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
20. maijs, 2015
Drukāt

LPCS: vidējā piena iepirkuma cena aprīlī pieaug par 2%; gada laikā sarūk par 33,5% (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Ilustratīvs foto

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu ir pieaugusi par 2%, savukārt gada laikā tā ir samazinājusies par 33,5%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

Savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks sacīja, ka aprīlī vidējā piena iepirkuma cena bija 227,37 eiro par tonnu, kas ir pieaugums salīdzinājumā ar martu. Savukārt maijā piena iepirkuma cena, visticamāk, saglabāsies līdzīga kā aprīlī, bet jūnijā zemo industriālo produktu cenu dēļ tā var atkal samazināties.

“Cena ir zema, bet vēl ir jāatrod, kas par to zemo cenu ir gatavs nopirkt. (..) Situācija ir kritiska, Polija atsakās no piena, viņiem arī nevajag, lietuviešiem arī nevajag. Jau tagad ir jūtams, ka piena būs par daudz,” atzina Šolks.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka ietekme uz piena tirgu ir arī kvotu atcelšanai Eiropā. Aprīlī pārstrādei iepirkts būtiski vairāk piena nekā iepriekšējā mēnesī.

Šā gada martā vidējā piena iepirkuma cena bija 223 eiro par tonnu. Savukārt 2014.gada aprīlī vidējā piena iepirkuma cena bija 341,7 eiro par tonnu.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tiešām nesaprotu kamdēļ prese vispār prasa viedokli šim kantorim, bet nemēģina patieso situāciju noskaidrot zemnieku saimniecībās. Manā saimniecībā kritums ir gandrīz uz pusi t.i no 31. centa uz 18 šogad.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+