×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. maijs, 2016
Drukāt

LPF aicina mazturīgajiem pensionāriem kompensēt elektropiegādes sadārdzinājumu

aparats_11

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) aicina Ministru prezidentu Māri Kučinski (“Zaļo un zemnieku savienība”) risināt jautājumu par kompensāciju mehānisma izveidi mazturīgajiem pensionāriem, aģentūru BNS informēja LPF priekšsēdētājs Andris Siliņš.

LPF norādīja, ka no jūlija tiks ieviesta maksa par elektropiegādi un vairāki maznodrošinātie pensionāri vērsušies federācijā, jo viņus satrauc izdevumu palielināšanās par elektroenerģiju.

Siliņš pauda, ka LPF Dome februārī uzklausīja “Sadales tīkls” informāciju par plānotajām izmaiņām pakalpojumu apmaksā, bet aprīlī LPF Valde tikās ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvjiem un norādīja, ka izmaiņas iespējamas tikai nepasliktinot noteiktas sabiedrības daļas stāvokli. Vienlaicīgi jārisina jautājums par kompensāciju mehānisma izveidi maznodrošinātajiem pensionāriem, kuru tēriņi par elektroenerģiju paaugstināsies sakarā ar nelielu elektroenerģijas patēriņu. Siliņš norādīja, ka šīs kategorijas pensionāri cenšas ekonomēt elektroenerģijas patēriņu, bet izmaiņu rezultātā būs spiesti palielināt savus izdevumus par dažiem eiro mēnesī, tādejādi sašaurinot iespējas iegādāties pārtiku un medikamentus.

LPF Valdes locekļi uzskata, ka šādi jautājumi jārisina sociāli atbildīgi un nav pieļaujama visnabadzīgāko iedzīvotāju diskriminācija, tāpēc vēstulē Kučinskim aicina viņu reizē ar pieslēguma maksas ieviešanu, atrisināt jautājumu par kompensāciju mehānisma izveidi mazturīgajiem pensionāriem sakarā ar elektroenerģijas izmaksu sadārdzināšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+