×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Pensionāru dzīves stāvoklis turpina pazemināties (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Pensionāru dzīves stāvoklis turpina pazemināties, atsevišķos gadījumos nonākot zem nabadzības līmeņa, pirmdien Latvijas Pensionāru federācijas domes sēdē sacīja federācijas līderis Andris Siliņš.

Īpaši slikta situācija esot pensionāriem, kuri sasnieguši 75-80 gadu vecumu, jo viņiem palielinās izdevumi par zālēm un veselības saglabāšanu. Siliņš norādīja, ka vismaz 60% pensionāru saņem pensiju mazāku par spēkā esošo neapliekamo minimumu 235 eiro.

Tāpat Siliņš norādīja, ka indeksēta tiek tikai pensijas oficiālā daļa, bet ne piemaksas. Gadiem ejot, piemaksa, kas ir noteikta eiro apmēra par katru nostrādāto gadu, zaudējusi savu vērtību, palikuši ap 60 santīmiem, tāpēc aktuāli būtu indeksēt arī piemaksas.

Ceturtā daļa Latvijas pensionāru spiesti atteikties no veselības aprūpes naudas trūkuma dēļ. Priekšlikumam par senioru veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu pērn tika savākti 70 000 parakstu un iesniegti Saeimā, atgādināja Siliņš.

Būtiski ir palielināt pensijas visvecākajai paaudzei, kas nostrādājuši vairāk kā 40 darba gadus, bet saņem pieticīgu pensiju, ko neizdosies uzlabot tikai ar indeksācijas palielināšanu. No labklājības ministra saņemts solījums risināt jautājumu par tiem pensionāriem, kuri strādājuši smagos un kaitīgos darba apstākļos, tāpēc pensionējušies ātrāk.

Šogad ir uzsākta pensiju pakāpeniska pārrēķināšana tiem cilvēkiem, kuri sākuši saņemt pensijas kopš 2010.gada, jo to aprēķināšanai ir piemērots negatīvs indekss ekonomiskās krīzes dēļ. Siliņš teica, ka tas varētu dot pienesumu pat līdz piektajai daļai no pensijas. Tāpat Siliņš atgādināja, ka no 2017.gada pensiju indeksāciju veiks lielākā apjomā.

Domes sēdē piedalījās arī iniciatīvas “Pensija bez nodokļiem” iesniedzējs Arnis Vērzemnieks. Viņš rosina pensijām atcelt iedzīvotāju ienākuma nodokli no 2020.gada.

Jau ziņots, ka pensionāru federācija domes sēdē pirmdien diskutē par pensionāru materiālā stāvokļa uzlabošanu.

Pēc Labklājības ministrijas apkopotās informācijas jaunpiešķirtās vecuma pensijas vidējais apmērs 2015.gadā bija 306,81 eiro, kas, salīdzinot ar 2014.gadu, ir vairāk par 27,84 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Labāk tauta izmirst, nekā iziet ielās! Kādi mēs malači!!!!!!!

 2. Paklau, tajā bildē taču vienas duņas!

 3. ka tik pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām nepazeminās depu†ā†u dzīves stāvoklis!

 4. Arī Siliņš atzīst, ka daļai pensionāru valsts ik mēnesi nozog 20% nopelnītās pensijas, bet sēžot Saeimā neko nedara, lai šo netaisnību likvidētu nekavējoties. Valsts patlaban gaida, lai daļa pensionāru nomirst un pensijas nebūtu jāpārrēķina!!! Valdošās kliķes tēriņu nepārtrauktai palielināšanai gan naudas vienmēr pietiek!

 5. Esmu pirmās grupas invalīds kopš 2012g. saņemu 120.eur. mēnesī un gandrīz ar skaudību lasu, ka ir cilvēki, kuru pensijas sasniedz 200eur.

 6. aptaukojies pensionārs Atbildēt

  Pensionēšanās vecumu nekavējoties jāpaceļ uz 65. Bet pensijas no Krievijas jāapliek ar kārtīgu nodokli.

 7. Kāpēc noņēma piemaksas par darba stāžu Padomijas gados?

 8. Cien Siliņa kungs! Kāpēc mānāt tautu, ka pielikums pārrēķinātām pensijām varētu būt pat piektā daļa no pensijas??? Man pie 340 € pensijas pielikums 12€!! Kā tad ir īstenībā?

  • Īstenība ir tāda: kamēr BLONDĪNES šamējo sauks par cienīto un kungu, tikmēr šis pūderēs tautai smadzenes nekautrējoties!!!

 9. Pensionēto arodinvalīdu diskriminācija turpinas.Netiek ārstēti,netiek izrakstītas zāles,netiek izmaksata aprēķinatā apdrošinašanas atlīdzība.Kā izskaidrot ārstu aktīvu darbību šajā procesā?

 10. Visās Eiropas valstīs, izņemot Latviju un Bulgāriju, ir tā sauktās atraitņu pensijas, ko pēc laulātā nāves saņem dzīvesbiedrs. Savādi, ka premjers un prezidents kaunināja gan tieslietu ministru, gan katru, kas atļāvās apšaubīt nepieciešamību parakstīt Stambulas konvenciju, Latvija atkal būs pie mazākuma, kas atšķirsies no vairuma. Bet te nekas.

 11. Vispirms jau siliņus vajag padzīt ar s.ūdainu koku…
  Pensionāru aizstāvis ! 🙂 ! Hā, hā !

  • Lamuvārds “pensis” nāk no Saeimas un cituviet padzītajiem darbiniekiem. Vai tad vēl nav miera. Paši ir ar to koku sisti un laikam par maz. Siliņš ir savā vietā un būs vēl ilgi!

 12. Siliņa kungs.Bez visa tā ko izlasīju man Jums ir vēl viens būtisks jautājums.Nekur nedzird par pensionāru aizstāvēšanu pret Latvenergo laupīšanu.Tagad iznāk ja es taupu elektrību un mazāk nodedzinu man ir vairāk jāmaksā.Kāpēc/ Vai tas tāpēc lai palīdzēt bagātajiem uzturēt viņu vasaras mājas,Vai nav zināmi tie klienti lai viņi maksā dubultā,Risiniet arī šo jautājumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+