Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
24. septembris, 2013
Drukāt

LPF veido minimālo pensionāra iztikas grozu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas ražotāju produkcija, kurai piešķirts Nacionālās pārtikas kvalitātes "Zaļā karotīte" zīmols.

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) sākusi darbu pie minimālā pensionāra iztikas groza veidošanas, pirmās groza aprises varētu būt zināmas oktobra sākumā, pastāstīja LPF vadītājs Andris Siliņš.

Viņš norādīja, ka sākotnējās groza aprises varētu būt zināmas 9.oktobrī. Minimālais pensionāra iztikas grozs varētu tikt izmantots sarunās par pensiju indeksāciju, lai tādā veidā uzskatāmi norādītu uz dzīves dārdzības celšanos un nepieciešamību pēc papildus līdzekļiem.

Jautāts, vai pensionāri ir gatavi protestēt, gadījumā ja sarunas ar valdību nenoritēs veiksmīgi, Siliņš pagaidām atbildēja izvairīgi, norādot, ka līdz 15.oktobrim tiek gaidīti ieteikumi un viedokļi par tālāko rīcību no federācijas dalīborganizācijām.

Tāpat tiek gaidīta valdības lēmumi attiecībā uz palīdzības palielināšanu pensionāriem.

Iepriekš Siliņš norādījis – ja valsts necentīsies būtiski uzlabot pensionāru stāvokli, tad tie pret valsts bezdarbību varētu vērsties ar nopietnākiem protesta ieročiem, piemēram, nemaksājot par komunālajiem maksājumiem.

LPF iekšējās diskusijās lēsts, ka kopš 2000.gada pensijas zaudējušas 30% pirktspējas.

Nākamgad tiks atsākta pensiju indeksācija tiem pensionāriem, kuriem tā nepārsniedz 200 latus.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras uzskaitē jūlijā bija 478 875 vecuma pensijas saņēmēju.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+