×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2012
Drukāt

LPS grib ieviest bezmaksas suņu čipēšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Lai palielinātu iedzīvotāju atbildību par saviem suņiem, Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) iestājas par to, lai visi Latvijas suņi tiktu čipēti un iedzīvotājiem par to nebūtu pašiem jāmaksā.

LPS priekšsēdētāja padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe aģentūrai LETA norādīja, ka nepieskatīto un klaiņojošo suņu problēma ir to īpašnieku attieksmē. “Mēs esam aizgājuši prom no tā, ka īpašnieks atbild par savu dzīvnieku,” viņa sacīja.

Viņa joprojām ir pārliecināta, ka valstij ir jāatrod līdzekļi, lai iedzīvotājiem pašiem nevajadzētu maksāt par suņu čipēšanu. Tas būtu bezmaksas pasākums, taču obligāts visiem suņu īpašniekiem.

“Ilgi debatējot ar pašvaldībām un dažādām organizācijām, kas pārstāv dzīvnieku organizācijas, mana stingrākā pārliecība ir tāda, ka ir jāatrod līdzekļi valstij un jāpiereģistrē un jānočipē visi suņi bez maksas,” pauda padomniece.

Citādi gadījumos, kad suns kādu sakož vai nokož kaimiņa aitas, nevar pierādīt, ka tas ir konkrētā īpašnieka suns, līdz ar to īpašnieks izbēg no soda. Savukārt, ja šādi čipi būs, viņu ar citu suni sajaukt nebūs iespējams, klāstīja Sproģe.

Lai gan par suņu čipēšanu ir runāts jau daudzus gadus, līdz šim ir panākts tikai tas, ka līdz šā gada 31.decembrim suņi tiek reģistrēti bez maksas vienotā reģistrā. LPS pārstāve pauda nožēlu, ka gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, gan arī Zemkopības ministrija noraidījusi Lauksaimniecības datu centra lūgumu par mikročipu iegādi, lai suņu īpašniekiem par to nebūtu pašiem jāmaksā. “Nauda ir izmesta vējā, un darbs nav izdarīts līdz galam,” noteica Sproģe.

Tomēr, neskatoties uz to, ka līdz šim lūgumi no valsts budžeta apmaksāt suņu čipēšanu ir noraidīti, LPS plāno atkārtoti lūgt tam valsts finansējumu.

Savukārt nākamnedēļ, 12.jūlijā, pašvaldību pārstāvji tiksies ar Lauksaimniecības datu centra pārstāvjiem, lai runātu par iespēju pašvaldībām pašām par salīdzinoši maziem līdzekļiem iegādāties šos čipus un nodrošināt iedzīvotājiem suņu čipēšanu bez maksas.

Pēdējā laikā atklātībā nāk gadījumi, kad cilvēkus sakož klaiņojoši vai saimnieku nepieskatīti suņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+