×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

LPS lūgs valdību kompensēt zaudējumus pašvaldībām pēc IIN samazināšanas

jaunsleinis3

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) lūgs valdību kompensēt zaudējumus pašvaldību budžetā, kas radīsies pēc iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) samazināšanas, aģentūrai BNS pastāstīja LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

“Mēs LPS kongresā lemsim par rezolūcijas par pašvaldību ieņēmumu bāzi apstiprināšanu un, pieņemot grozījumus likumos par nodokļu samazināšanu, lūgsim arī skaidru pozīciju, kā pašvaldībām tiks kompensēti zaudējumi pēc IIN samazināšanas,” sacīja Jaunsleinis, taču uzsvēra, ka LPS nav pret nodokļu samazināšanu. “Mēs neesam pret nodokļu samazināšanu, taču nevēlamies, lai šis samazinājums būtu jāiznes pašvaldībām uz saviem pleciem,” norādīja LPS pārstāvis.

Viņš arī minēja, ka pirms kongresa vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs LPS valdi iepazīstinājis ar divām iniciatīvām par pašvaldību darbu. “Ministrs piedāvāja pašvaldību deputātu skaitu salāgot ar pašvaldības iedzīvotāju skaitu, paredzot trīs gradāciju līmeņus. Mēs uzklausījām priekšlikumu, un tas tiks izsūtīts pašvaldībām tālākai apspriešanai,” pavēstīja Jaunsleinis un piebilda, ka savienības valde tika iepazīstināta arī ar Sprūdža priekšlikumu par amatu apvienošanu pašvaldībās. “Ministra priekšlikums bija tāds, ka neviens pašvaldībā strādājošs darbinieks nevar būt deputāts, taču, tā kā pašvaldības darbinieki ir ne tikai pašvaldības administrācijā strādājošie, var aiziet arī līdz absurdam, ka par deputātu var kļūt vienīgi bāreņi, kuriem nav radu,” klāstīja LPS priekšsēdis un atzina, ka arī šis priekšlikums tiks izdiskutēts pašvaldību starpā.

Jau ziņots, ka LPS kongresā plānots apstiprināt vairākas rezolūcijas, tostarp arī rezolūciju par pašvaldību ieņēmumu bāzi, kurā LPS aicina Saeimu un valdību ievērot Eiropas vietējo pašvaldību hartā noteiktos pašvaldību finanšu autonomijas principus un nesamazināt agrāk sasniegto finanšu un īpašuma autonomijas pakāpi. LPS arī aicina saglabāt iedzīvotāju ienākuma nodokli kā galveno pašvaldību ienākuma avotu, kas pierādījis savu stabilitāti gan izaugsmes, gan krīzes periodos, bet, ja tā tiktu samazināta vai palielināta atalgojuma ar nodokli neapliekamā daļa, attiecīgi palielināt atskaitījuma likmi no šā nodokļa pašvaldībām.

LPS ir dibināta 1991.gadā un apvieno Latvijas novadu un republikas pilsētu pašvaldības. LPS biedri ir visas 119 pašvaldības – deviņas republikas pilsētu un 109 novadu pašvaldības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+