×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

LPS: Mūzikas un mākslas skolas nesaņem pilnu finansējumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

jaunieši pie Iecavas Mūzikas un mākslas skolas ēkas 2014. gada 1. septembrī.

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) lūdz Kultūras ministriju (KM) skaidrot situāciju ar nepietiekamo finansējumu mūzikas un mākslas skolām, kurām paredzētais 100% valsts līdzekļu finansējums pilnībā netiek saņemts, aģentūra BNS noskaidroja savienībā.

LPS pārstāve Maija Pētermane pavēstīja, ka 2010. gadā pašvaldības no valsts saņēma 48% no mūzikas un mākslas skolām nepieciešamā finansējuma un pamazām šī proporcija tika palielināta, taču paredzētos 100% nav sasniegusi. Pašlaik vidēji tiek saņemti 70-80% no nepieciešamā finansējuma.

Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas priekšsēdētājs Aivars Broks norādīja, ka audzēkņu skaits pieaug, bet finansējums tam līdzi nepalielinās. Ar esošo audzēkņu skaitu, kas ir aptuveni 23 tūkstoši, būtu nepieciešami papildu 5 miljoni eiro gadā.

Savukārt Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Baiba Zakevica uzsvēra, ka problēmas rada atšķirīgā izpratne par finansējuma sadalījumu, kā arī citi problēmjautājumi, kas jārisina. Zakevica paskaidroja, ka finansējums tiek paredzēts par 23 tūkstošu bērnu apmācību, bet dažādu iemeslu dēļ katru mācību gadu aptuveni trīs tūkstoši audzēkņu tiek atskaitīti. Tāpat svarīgi esot, vai mūzikas un mākslas skolu absolventi turpinās apgūt profesiju šajā nozarē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+