Latvijā
Sabiedrība

LR5 grib atņemt 130 tūkstošus eiro 16

Foto no arhīva

Papildināta.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē šodien tika akceptēta iecere Latvijas Radio 5 paredzēto finansējumu 130 000 eiro apmērā pārdalīt, lai rīkotu atklātu konkursu par mūsdienu latviešu populārās mūzikas programmu jauniešu auditorijai vecumā līdz 30 gadiem.

Tas bija deputāta Imanta Parādnieka (NA) priekšlikumus, kuru viņš pamatoja ar to, ka Latvijas Radio 5 nesasnied līdz šim plānotos mērķus.

Latvijas Radio to uzskata par pretlikumīgu lēmuumu, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Radio (LR) preses sekretāre Ilze Zvaigzne. Tas pārkāpjot Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto, ka sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai paredzētā valsts budžeta dotācija nedrīkst būt mazāka kā iepriekšējā gadā.

Zvaigzne sacīja, ka LR ieskatā demokrātiskā valstī ir absolūti nepieņemami atbalstīt vienas organizācijas sniegtu ierosinājumu samazināt finansējuma apjomu sabiedriskajam medijam, neinformējot par to un nenoskaidrojot šāda lēmuma radītos riskus. Trūkst arī plašākas informācijas un skaidrojuma par finansējuma izlietošanu vai novirzīšanu konkursam ar nezināmiem kritērijiem par jaunveidojamām informācijas platformām.

“Jautājums, kas bez jebkādām iepriekšējām diskusijām tiek skatīts Saeimas budžeta un finanšu komisijas sēdē un saņem gandrīz vienbalsīgu deputātu atbalstu, varētu norādīt uz iepriekš saskaņotu lēmumu, kam nav saistības ar LR darbības vērtējumu, bet gan atsevišķu komercmediju interesēm,” uzsvēra LR valdes loceklis Uldis Lavrinovičs.

LR aicina Saeimas deputātus atbildīgi izvērtēt gala lēmumu, balsojot par 2017.gada valsts budžetu šādā redakcijā, kurā iestrādāts pretlikumīgs finansējuma samazinājums sabiedriskajam medijam, kurš nodrošina jauniešu auditorijai atbilstoša kanāla “Pieci.lv” raidīšanu un demokrātiskas Latvijas valsts interesēm atbilstošu saturu sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.
Zvaigzne aģentūrai BNS paskaidroja, ka Pieci.lv kopējais gada budžets ir nedaudz vairāk par 500 000 eiro, kas nozīmē, ka 130 000 eiro ir aptuveni ceturtā daļa no radio kanāla kopējā finansējuma.

Saeimas Prezidijs šodien nolēma 23.novembrī sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi valsts budžeta projekta 2017.gadam izskatīšanai galīgajā lasījumā.

Koalīcija vienojusies, ka “Pieci.lv” finansējums tomēr netiks samazināts

Neilgi pēc tam – pirmdienas pēcpusdienā koalīcija vienojās, ka radiostacijai “Pieci.lv” finansējums tomēr netiks samazināts, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija iepriekš bija lēmusi no radiostacijas “Pieci.lv” jeb Latvijas Radio 5 budžeta pārdalīt 130 000 eiro citam mērķim.

Taču šodien pēc koalīcijas sēdes Kučinskis žurnālistiem norādīja, ka šie līdzekļi ir “atlikti atpakaļ”, jo tam nav visu koalīcijas partneru atbalsta.

LA.lv