Latvijā
Politika

LRA rosina Saeimas vēlēšanās dažos iecirkņos ļaut balsot par citu apgabalu kandidātiem0


Ilustratīvs foto. Saeimas vēlēšanu urnas.
Ilustratīvs foto. Saeimas vēlēšanu urnas.
Foto – LETA/Ieva Lūka

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) rosina Saeimas vēlēšanās katrā republikas līmeņa pilsētā izveidot vienu vēlēšanu iecirkni, kurā iespējams nobalsot par citu vēlēšanu apgabalu kandidātu sarakstu.

Šāds regulējums attiektos uz Rīgu, Daugavpili, Jelgavu, Liepāju, Jēkabpili, Jūrmalu, Rēzekni, Valmieru un Ventspili.

Reģionu apvienībā skaidro, ka laikā, kad vēlētāju aktivitāte Saeimas vēlēšanās samazinās, ir svarīgi nodrošināt pilsoņiem iespēju balsot par viņu izvēlēto kandidātu sarakstu. Grozījums likumā ir nepieciešams, lai veicinātu vēlētāju aktivitāti un atbalstītu cilvēku centienus iesaistīties vēlēšanu procesā, pauž politiskā spēka pārstāvji.

LRA norāda, – ja vēlētājs grib nobalsot par cita vēlēšanu apgabala kandidātiem, viņam ir nepieciešams mērot vairākus desmitus vai simtus kilometru līdz attiecīgā vēlēšanu apgabala tuvākajam iecirknim.

Rīga un citās lielās pilsētās, uz kurām cilvēki dodas darba pienākumu vai studiju dēļ, vai arī vēlēšanu dienā ir spiesti kādā no šīm pilsētām uzturēties veselības stāvokļa vai kāda cita iemesla dēļ, ir jādod cilvēkiem iespēja izteikt savu patieso gribu – nobalsot par sava vēlēšanu apgabala kandidātu sarakstu, uzsver opozīcijas partijas politiķi.

Iecerēts, ka Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) izveidotu konkrētos iecirkņus, kuros būtu atsevišķas balsošanas kastes katram vēlēšanu apgabalam. Nodotās balsis pēc tam tiktu pieskaitītas attiecīgajam vēlēšanu apgabalam.

Saeimai būs jālemj, vai šo likuma grozījumu projektu nodot izskatīšanai parlamenta komisijās.

LA.lv