×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

LSA piedāvā noteikt, ka kontaktstundu īpatsvaram jābūt 40% apmērā

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijas Studentu apvienība (LSA) iesniegusi priekšlikumu Izglītības un zinātnes ministrijai, kas paredz noteikt, ka minimālajam akadēmisko kontaktstundu īpatsvaram pilna laika studijās augstskolās jābūt 40% apmērā, aģentūru BNS informēja LSA sabiedrisko attiecību vadītāja Sintija Segliniece.

Vienlaikus apvienība gan norāda, ka minimālā kontaktstundu noteikšana nekādā gadījumā nedrīkst ietekmēt studiju maksu.

LSA prezidents Edvards Ratnieks norādīja, ka pašlaik daudzas augstskolas jau nodrošina šādu kontaktstundu īpatsvaru. Tomēr apvienība ir saņēmusi vairāku augstskolu studentu iebildumus pret ļoti mazo kontaktstundu skaitu, kas nenoliedzami nozīmē studiju kvalitātes pasliktināšanos.

Ratnieks tāpat paskaidroja, ka bieži vien augstskolas kontaktstundu īpatsvaru studijās pārliek uz individuālo darbu bibliotēkā, tādējādi studentiem nav iespēju būt lekcijā. “Kontaktstundu īpatsvara palielināšana līdz minimālajam 40% slieksnim nozīmētu augstskolas pienākumu nodrošināt lekcijas vai praktiskās nodarbības attiecīgā skaitā, taču studentam tā ir brīvprātīga izvēle – apmeklēt vai neapmeklēt,” uzsvēra Ratnieks, piebilstot, ka nav izslēgts, ka ar mazāku kontaktstundu skaitu augstskolas ir ekonomējušas līdzekļus, liekot ciest studiju kvalitātei.

LSA priekšlikums attiecas uz pilna laika studijām, jo dažkārt jaunieši, sākot studijas, tik labi nepārzina normatīvo regulējumu un uzskata, ka pilna laika studijām ir arī attiecīga slodze kontaktstundām. Tajā pašā laikā LSA uzskata, ka minimālais kontaktstundu daudzums varētu būt diferencējams pirmā līmeņa, bakalaura un maģistra līmeņa studijās.

Palielinot konstaktstundu skaitu, studiju maksai nevajadzētu palielināties, jo šajā gadījumā mācībspēku darba apmērs būtiski nemainītos, taču tiktu radīti priekšnosacījumi augstākai studēšanas motivācijai, vairāk iesaistīties grupu darbos un diskusijās gan ar mācībspēkiem, gan studentiem savā starpā.

LSA apvieno lielāko daļu Latvijā akreditēto augstskolu studējošo studentu pašpārvalžu nacionālā un starptautiskā mērogā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+