×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

LSO veiks ierakstu kopā ar leģendāro pianistu Paulu Baduru-Škodu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Oktobra pēdējā nedēļā Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi dosies uz Klaipēdu, lai piedalītos pārrobežu kopprojektā – ierakstos un koncertā (30. oktobrī plkst.18:00 Klaipēdas koncertzālē) kopā ar Klaipēdas kamerorķestri, baltkrievu pianistu Rostislavu Krimeru un painisma pasaules leģendu – austrieti Paulu Baduru-Škodu. Pie diriģenta pults – igaunis Andres Mustonens.
Jau ziņojām, ka Liepājas Simfoniskais orķestris arvien plašāk plāno iesaistīties starptautiskos sadarbības projektos. Lieliska saikne ir izveidojusies, un jau ir dažādi mākslinieciskie plāni ar Klaipēdas koncertzāli un kamerorķestri, kur šobrīd strādā vairāki mūsu bijušie mūziķi.
„Klaipēdas kamerorķestra mākslinieciskās ambīcijas sniedzas pāri kamerorķestra formātam, savukārt mums dažkārt ir nepieciešams padarīt jaudīgāku mūsu stīgu sastāvu. Šis būs pilotprojekts mūsu sadarbībai,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.
28. oktobrī Liepājas Simfoniskā orķestra koka pūšamo instrumentu mūziķi dosies uz Klaipēdu, lai kopā ar Klaipēdas kamerorķestri veidotu Mocarta mūzikas ierakstu, ko pēcāk plānots izdot CD formātā. Viens no solistiem, kas piedalīsies šajā ierakstā, būs leģendārais austriešu pianists Pauls Badura-Škoda. Pianistam šobrīd jau ir pāri 80 gadiem, bet visu šo laiku kopš piecdesmitajiem gadiem viņš ir sadarbojies ar tādiem dižgariem kā Vilhelms Furtvenglers un Herberts fon Karajans. „Tas ir fantastiski! Viņš tiešām ir pianisma grands. Atminos, ka vienīgais pianistu ieraksts, ko klausījos konservatorijas laikā, bija Badura-Škoda ar Dagmāru Bēlu, kad viņi 1953. gadā Furtvenglera vadībā atskaņoja koncertu, ko tagad kopā spēlēsim Klaipēdā. Kā tas būs – tad jau redzēsim!” sajūsmu pauž Uldis Lipskis.
Viena no Liepājas Simfoniskā orķestra iemīļotiem diriģentiem – igauņa Andres Mustonena vadībā taps Volfganga Amadeja Mocarta 40. simfonijas, Koncerta divām klavierēm KV 365 un Klavierkoncerta KV 271 ieraksti. 30. oktobrī plkst.18:00 Klaipēdas koncertzālē šī programma skanēs koncertā „Klavierspēles leģenda Klaipēdā”.
Tālāka sadarbība ar Klaipēdu sekos jau šajā vasarā, kad ar Gēršvina mūzikas programmu Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar Klaipēdas kamerorķestri atklās festivālu „Liepājas vasara”, dienu vēlāk to pašu programmu atskaņojot Klaipēdas vasaras festivāla atklāšanā.
Par šīm un citām Liepājas Simfoniskā orķestra aktivitātēm un gaidāmajiem koncertiem var uzzināt orķestra mājas lapā www.lso.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Uldi, tad tu konservatorijas laikā diezgan profesionāli izglītojies, un arī interese par mūziku tev bija milzīga, ja noklausījies vienu vienīgu pianista ierakstu pa 4 mācību gadiem. Drūmi.

Draugiem Facebook Twitter Google+