Ekonomika
Bizness

LTA: IKEA ienākšana Latvijā samazinās vietējo tirgotāju tirgus daļu 0

REUTERS

Līdz ar Zviedrijas mēbeļu kompānijas IKEA ienākšanu Latvijā samazināsies vietējo tirgotāju tirgus daļa, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš sacīja, ka no tirdzniecības struktūras viedokļa līdz ar IKEA ienākšanu samazināsies vietējo tirgotāju tirgus daļa. “Domāju, ka tie būs kādi 10%, ko zaudēs vietējais tirgus un ko iegūs ārvalstu uzņēmumi,” teica Danusēvičs.

Pēc viņa teiktā, Latvijas valstij šis tirgotājs pēc iespējas vairāk jāiesaista ražošanas attīstībā un jāpanāk, lai pēc iespējas vairāk IKEA piedāvātās produkcijas tiktu saražota Latvijā.

“Tirdzniecības investīcijas valstī pašas par sevi neko nedod, ja ar to palīdzību netiek sekmēts eksports. Valsts uzdevums būtu panākt to, lai, ienākot IKEA Latvijā, attīstītos tautsaimniecības nozares uzņēmumi, kas ražo preces šāda tipa tirgotājiem,” teica Danusēvičs.

Viņš arī piebilda, ka LTA labprāt uzņemtu IKEA asociācijas biedru rindās.

“Mums būtu interesanti, ja IKEA iesaistītos asociācijā, jo tas ir uzņēmums, kam ir ļoti laba tirdzniecības pieredze. Vietējiem tirgotājiem īstenībā Latvijā nav kur mācīties, kā labi tirgoties, tāpēc tā varētu būt laba skola. Domāju, ka IKEA neattiektos pamācīt vietējos tirgotājus, kas īstenībā nav viņu konkurenti,” teica Danusēvičs.

LETA jau vēstīja, ka, investējot aptuveni 60 miljonus eiro, Latvijā nākamā gada augustā plānots atklāt Zviedrijas mēbeļu kompānijas IKEA veikalu. Veikala būvniecību Stopiņu novadā pie pašas Rīgas robežas, blakus Juglas ielas un Biķernieku ielas rotācijas aplim, plānots sākt šā gada pavasarī un to plānots pabeigt aptuveni pusotra gada laikā.

Zviedrijas mēbeļu un mājsaimniecības preču gigants IKEA 1943.gadā dibināja zviedrs Ingvars Kamprads. Patlaban uzņēmumam ir aptuveni 400 tirdzniecības vietas gandrīz 50 pasaules valstīs.
Baltijas valstīs pagaidām ir tikai viens IKEA lielveikals – 2013.gadā to atklāja Viļņā.

LA.lv