×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2014
Drukāt

LTA: Pirmais uzbrukums veikalam pēc eiro ieviešanas satrauc tirgotājus (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tirgotājus satraucis bruņotais uzbrukums veikalam “Mego” Rīgā. Par laimi, tas nav prasījis cilvēku upurus, taču pamatīgi satraucis veikala darbiniekus.

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) uzskata, ka tās ir sekas valsts pārvaldes attieksmei – lielāka uzmanība tiek pievērsta “nedzīvas” naudas aizsardzībai, savukārt mazāk tiek domāts par tirgotāju un pircēju drošību. Tā vienu naudas mašīnu pavada četras policijas mašīnas ar sirēnām, turpretī pilsētas ielās pie veikaliem nav manīti dežūrējoši policisti, kā, piemēram, to nodoršina ikdienā pie skolām.

Šī laupīšana atkārtoti uzsver nepieciešamību Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar citām par drošību atbildīgām struktūrām izstrādāt uzskatāmas un viegli saprotamas vadlīnijas tirdzniecībā strādājošo rīcībai trešo pušu apdraudējuma (laupīšanas, draudi, psiholoģiski uzbrukumi u.c.) vai negadījumu (ugunsgrēka, plūdu, ēku iebrukuma utt.) gadījumos.

LTA rosina tādas izveidot jau vairāk kā divus gadus, taču valdība nav vēlējusies to uzklausīt un izpildīt. Atbalsts LTA iniciatīvai gūts Eiropas Komisijā, kura aicinājusi nacionālās valdības sniegt atbalstu nozarei, kurā nodarbināti visvairāk strādājošie Eiropas Savienībā (9,6 procenti).

Kā piektdienas vakarā ziņoja LTV, divi vīrieši veikalā “Mego” Murjāņu ielā mēģināja nozagt trīs viskija pudeles, bet tika pamanīti un vērsa pret veikala darbiniekiem pistolei līdzīgu priekšmetu. Policija abus uzbrucējus aizturējusi.

Patlaban latu un eiro paralēlās aprites periodā lielu risku rada apgrūtināta naudas inkasācija un sarežģīta tās nodošana bankā. 1.janvārī strādāja tikai nedaudzas banku nodaļas.

Citas dienas situācija uzlabojusies, it sevišķi galvaspilsētā. Tai pat laikā cituviet, piemēram Daugavpilī, uzņēmējiem visu dienu nākas gaidīt rindā banku filiālē, lai nodotu naudu. Latvijas banka un daudzas komercbankas ignorējušas tirgotāju aicinājumu pirmās divās nedēļās ievietot vairāk mazo nominālu banknotes, tāpēc virknē apdzīvotu vietu, kur bankomāti izsniedz tikai 20 un 50 eiro banknotes tirgotājiem rodas problēmas ar atlikuma izsniegšanu (vidējais pirkums Latvijā nepārsniedz 5 eiro vērtību).

Papildu nepatīkams pārsteigums ir banku izvairīšanās no Eiro ieviešanas plānā noteiktās solidāro izmaksu segšanas – daudzviet noteikta komisijas nauda par eiro izsniegšanu un pieņemšanu dubultās aprites periodā. Tirgotājs taču neņem komisiju par izsniegto pircējam eiro sīknaudu, turpretī bankas venšas nopelnīt uz tirgotāju un galarezultātā uz patēriņa preču pircēju rēķina.

LTA cer, ka valdība turpmākās dienās mainīs attieksmi pret eiro izplatīšanas vietām tirdzniecībā – došības iestādes pievērsīs papildus uzmanību tirdzniecības vietām, finanšu institūcijas aicinās bankas uzņemties lielāku līdzatbildību eiro ieviešanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Par Zolitudes traģēdiju atbildību uzņēmās premjers, bet kas uzņemsies atbildību par to, ka gadu mijā un pārejā uz citu valūtu valsts paliek bez valdības un bez premjera??? Juridiski jau it kā valdība būtu, bet kā tad ir īstenībā?

 2. Tas laikam grāmatvedim – nesapņo par silto Eiropas krēslu, bet sāc strādāt kā valdības vadītājs! To jau sen manīju, skaitļi ir labi bet valsts jāvada… un tas izpaliek. Viss aiziet pašplūsmā!

 3. AK TA GAN , JUS VEL ATLAUSIETIES MUMS RADIT – FIGU . RU . +

  + baskov nikolai – sharmanka+

  + REKLAMA + pistolei līdzīgu priekšmetu. Policija abus uzbrucējus aizturējusi.+

  + DRAUGI , PACELSIM GLAZES PAR TO , LAI MUSU RUPJU JURA NEPAZUSTU PRIEKA STRAUTI ! +
  + UN JA NEESI SAVU LAIMI ATRADIS , TAD ATRADISI TO VELAK ! +
  + Eiropas Komisijā, kura aicinājusi nacionālās valdības sniegt atbalstu nozarei, +
  + A-europa – zima zima-
  UN !
  – LAIKA ZINAS – IEDZERSIM PAR TO , LAI MUSU DZIVE VISS NOTIKTU ISTAJA LAIKA ! –
  + KAS IR GALVENAIS DZIVE ? +
  + LAI SMAIDS MUSU SEJAS NEBUTU RETUMS ! +
  + APGADS ZVAIGZNE ABC + 365 TOSTI !+
  + UN PAR TO , LAI MES VIENMER PAREIZI SAPRASTU , KO GRIB PATEIKT SIEVIETE ! +
  + DIZAIS PRATS NEPAGURIS NORADA UZ JAUNAM IESPEJAM , UZ JAUNIEM CELIEM , UZ IESPEJAMO NAKOTNES UZPLAUKUMU . * NESATRICINAMAIS * NIKOLAJS RERIHS * VIEDA *
  ISTENA JAUNRADE ALLAZ IR OPTIMISMA PILNA.

Draugiem Facebook Twitter Google+