×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

LTAB: Jāņi ir neapzinīgāki autovadītāji kā Līgas

Foto - la.lvFoto - la.lv

Šogad saglabājas pērn novērotā tendence – Jāņi pie spēkrata stūres negadījumus izraisa daudzas reizes biežāk nekā Līgas. Par to liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotie dati.

Pērn autovadītāji Jāņi ir izraisījuši kopumā 1247 ceļu satiksmes negadījumus (CSN), kas ir nedaudz vairāk salīdzinājumā ar 2012.gada rādītājiem. Savukārt autovadītājas Līgas pagājušajā gadā izraisījušas 107 CSN, izraisīto avāriju skaitam paliekot gandrīz nemainīgam.

Lai gan Latvijā reģistrēto autovadītāju Jāņu skaits ir nesalīdzināmi lielāks kā Līgu, (Latvijā ir reģistrēti 32 841 autovadītāji Jāņi un 5145 Līgas), izrēķinot proporcionālo attiecību starp reģistrēto autovadītāju un izraisīto CSN skaitu, redzams, ka 2013. gadā viens no 26 autovadītājiem Jāņiem vismaz reizi ir izraisījis avāriju, savukārt Līgas – tikai viena no 48.

Arīdzan autoīpašnieku kategorijā vērojams, ka ar Jāņu īpašumā reģistrētajiem auto ir izraisīti vairāk CSN nekā ar Līgām piederošajiem auto. 2013. gadā ar transportlīdzekļiem, kuru īpašnieki ir Jāņi, kopumā izraisīti 778 CSN, turpretim ar Līgu transportlīdzekļiem – tikai 84 CSN.

“Ņemot vērā, ka izraisīto negadījumu skaits ir viens no galvenajiem komponentiem, kas ietekmē transportlīdzekļa īpašnieka “Bonus – Malus” klasi, var prognozēt, ka autovadītājām Līgām ir ne tikai labāka “Bonus – Malus” klase, bet prognozējami tās arī mazāk maksās par savu OCTA polisi,” atzīmē LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+