Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
7. augusts, 2014
Drukāt

LTAB: visbiežāk avārijas bez OCTA notiek Rēzeknes, Krāslavas un Jēkabpils apkaimē

Foto: LTABFoto: LTAB

Latvijā visbiežāk autoavārijas bez transportlīdzekļu īpašnieku obligātas civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) notiek Rēzeknes, Krāslavas un Jēkabpils apkaimē, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB) apkopotie dati.

2011. gadā visbiežāk bez OCTA avārijas tika izraisītas Alūksnes, Jēkabpils un Ludzas rajonos. 2012. gadā vadošajā trijniekā ierindojās Rēzeknes, Daugavpils un Ludzas apkaime. Savukārt pērn pirmajās trīs vietās atkal ir iekļuvusi Rēzekne, Jēkabpils un jaunpienācēja – Krāslava.

Latgales reģionā bez OCTA polisēm izraisīto avāriju īpatsvars svārstās robežās no 2 līdz 6,4%. Salīdzinājumam Rīgā un tās apkaimē, kur ir vērojama vislielākā transportlīdzekļu plūsma, kā arī reģistrēto transportlīdzekļu skaits, neapdrošināto spēkratu izraisīto avāriju īpatsvars nepārsniedz 1 – 2 % robežu.

“Analizējot datus par pēdējiem gadiem, redzams, ka Latgales reģionā nav vērojami nekādi būtiski uzlabojumi. Rajoni mainās savā starpā, taču no vietām, kurās ir augsts neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītu avāriju īpatsvars neizkrīt, dominējot no gada uz gadu. No vienas puses tas ir saistīts ar ceļu satiksmes intensitāti konkrētajās vietās, piemēram, ārpus pilsētām biežāk ceļu satiksmes negadījumi notiek tajās vietās, caur kurām iet lielas automaģistrāles, taču no otras puses, vienu un to pašu vietu dominēšana Latvijas “melnajā kartē” liecina par tendenciozitāti un iespējams paaugstinātu bīstamību konkrētajās vietās, kas nozīmē, ka atbildīgajām institūcijām būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai mazinātu ceļu satiksmes negadījuma riska draudus,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Viņš norāda, ka saskaņā ar OCTA likumu cietušajiem atlīdzības par neapdrošināta auto izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem tiek izmaksātas no OCTA Garantijas fonda. Pēc tam izmaksātās atlīdzības no vainīgā transportlīdzekļa vadītāja vai juridiskā īpašnieka tiek atgūtas regresa ceļā.

“Tāpēc maldīgs ir uzskats, ka autoīpašniekam vai vadītājam nebūs jāātbild par avārijas rezultātā radītajām sekām. Vainīgajai pusei būs ne tikai jāsedz visi zaudējumi, bet arī, apdrošinot savu civiltiesisko atbildību turpmāk, visticamāk, nāksies maksāt dārgāk, jo būs sabojāta apdrošināšanas vēsture un autoīpašnieks būs ierindots paaugstinātā riska klasē”, informē Stengrevics.
 
Saskaņā ar LTAB statistiku 2013. gadā kopā notikuši 353 ceļu satiksmes negadījumi, kas izraisīti ar transportlīdzekļiem bez OCTA. Cietušie no Garantijas fonda saņēmuši zaudējumu atlīdzības gandrīz 383 000 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+