×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

LTF jubileja ar starptautisku skanējumu

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamgad plānotie Latvijas Tautas frontes (LTF) 25 gadu jubilejas pasākumi būtu jāsvin ne vien visā Latvijā, bet jāpiešķir tiem arī starptautisks skanējums, vakar tika spriests jubilejas pasākumu organizēšanai izveidotās darba grupas pirmajā sanāksmē.


 

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka svinībām būtu jākoncentrējas uz LTF biedriem un līderiem, parādot, ka ar sabiedrības pašorganizēšanos diezgan īsā laikā iespējams sasniegt savus mērķus. Tāpat svētki jāsvin visā Latvijas teritorijā, kā mērķauditoriju izvirzot jauniešus, kuri patlaban par šo Latvijas vēstures nozīmīgo lapaspusi uzzina no grāmatām. Premjers arī uzsvēra, ka LTF 25 gadu jubilejas pasākumiem jāpiešķir starptautisks skanējums, it īpaši tos popularizējot Eiropas mērogā. “LTF izveidošana bija viens no spilgtākajiem notikumiem Latvijas vēsturē,” atzina Dombrovskis, norādot, ka tā mobilizējusi simtiem tūkstošus cilvēkus neatkarības atjaunošanai.

Arī bijušais LTF priekšsēdētājs Dainis Īvāns uzsvēra, ka LTF dibināšana bija ne tikai vietējs notikums. Tas saskanējis arī ar līdzīgām kustībām Lietuvā un Igaunijā, kā arī toreizējā Čehoslovākijā un Polijā. “Ir loģiski, ka valsts atceras šo notikumu un to novērtē,” uzsvēra Īvāns. Viņš pauda cerību, ka pēc gada izdosies noorganizēt “īstus tautas svētkus”, atceroties, cik brīva var būt tauta, kad tā spēj sevi pārvaldīt.

 

“LTF spēja nevardarbīgi vadīt valstiskuma atgūšanu,” teica bijušais LTF priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Romualds Ražuks. Viņš atklāja, ka par godu LTF 25 gadu jubilejai būtu jāizveido pastāvīga ekspozīcija, kas kalpotu jauniešu un tūristu izglītošanai, kā arī būtu izrādāma ārvalstīs.

 

Jau šogad sākts domāt par finansēm, kas būs nepieciešamas svētku organizēšanai. Budžeta grozījumos paredzēti 25 236 lati, lai izstrādātu LTF muzeja renovācijas un rekonstrukcijas projektu. Dombrovskis solīja, ka vēlāk finanses tiks atvēlētas arī pašai muzeja rekonstrukcijai.

2013. gada oktobrī apritēs 25 gadi kopš LTF dibināšanas kongresa, kas kļuva par plašu tautas kustību, kura uzņēmās līdera lomu cīņā par Latvijas neatkarības atgūšanu. Lai atzīmētu šī notikuma 25. gadadienu, plānots rīkot virkni pasākumu un to organizēšanai izveidota darba grupa, kurā piedalās nozaru ministriju, nevalstisko organizāciju, Rīgas domes un Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+