×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

LTF jubilejai piešķir vēl 111 496 latus

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets vakar papildus jau piešķirtajiem 358 337 latiem atvēlēja vēl 111 496 latus rudenī paredzētajiem Latvijas Tautas frontes (LTF) 25. gadskārtas pasākumiem. 


Darbs pie LTF ceturtdaļgadsimta jubilejas pasākumiem sākās jau pērn, kad valdība atvēlēja līdzekļus LTF muzeja pamatekspozīcijas izveidei (Ls 321 837), kā arī LTF vēsturei veltītas grāmatas izdošanai (Ls 19 000) un pilnmetrāžas dokumentālās filmas uzņemšanai (Ls 17 500). Kā pirms valdības sēdes informēja Ministru prezidenta ārštata padomniece un LTF jubilejas pasākumu organizēšanas darba grupas pārstāve Sarmīte Ēlerte, organizatori ar šīs gadadienas pasākumiem centīsies uzsvērt simtiem tūkstošu cilvēku gatavību saliedēties un līdzdarboties vienam mērķim – savas valsts neatkarības atgūšanai.

Vērienīgākais un paliekošākais jubilejas projekts būs LTF muzeja pastāvīgās ekspozīcijas izveide. Par to atbildība uzticēta LTF priekšsēdētājam Dainim Īvānam.

“Ar to, ko mēs pirms 25. gadiem kopā izdarījām, mums ir pilnīgs pamats lepoties – gan tām paaudzēm, kas pašas piedalījās neatkarības kustībā, gan viņu pēctečiem, kuru dēļ šī cīņa vispār notika,” uzskata D. Īvāns.

Tādēļ muzeja ekspozīcijā tiks apkopoti materiāli no individuālajām protesta akcijām un neatkarības prasībām līdz tautas manifestācijai Mežaparkā un pilnīgai neatkarības atgūšanai. Pašlaik muzejs, kas atrodas bijušajās LTF telpās Vecpilsētas ielā 13/15, piedzīvo rekonstrukciju. Tajā tikšot saglabāti pagājušā gadsimta 80. un 90. gadu interjera elementi un priekšmeti, tos papildinot ar modernajām tehnoloģijām padziļinātas informācijas ieguvei. Jaunā ekspozīcija un atjaunotās telpas apmeklētājiem būs pieejamas no 5. oktobra.

Paralēli muzeja iekārtošanai D. Īvans rak­sta grāmatu par LTF vēsturi, tās atvēršanas svētki paredzēti reizē ar muzeja atklāšanu. Tāpat svinību dienā paredzēta LTF vēsturei veltītas pilnmetrāžas dokumentālās filmas izveide. Tiesības veidot šo darbu konkursa kārtībā ieguvis režisors Askolds Saulītis. Viņš norādīja, ka par tā laika notikumiem ir ļoti daudz filmu materiāla, bet trūkst pilnmetrāžas filmas, kurā Tautas frontes stāsts tiktu izstāstīts no sākuma līdz galam, atbildot uz daudziem “kāpēc” un ieliekot šos notikumus plašākā Eiropas un pasaules kontekstā.

Savukārt no vakar piešķirtajiem nedaudz vairāk kā 111 tūkstošiem latu lielākā daļa (Ls 89 436) atvēlēta Kultūras ministrijai dažādu sarīkojumu nodrošināšanai.

Izglītības un zinātnes ministrijai piešķirti 10 708 lati skolēnu konkursa organizēšanai, Ārlietu ministrijai paredzēti 9352 lati informatīva šķirkļa izveidei Latvijas oficiālajā “Facebook” lapā un Sandras Kalnietes grāmatas “Es lauzu. Tu lauzi. Mēs lauzām. Viņi lūza” angļu tulkojuma izdošanai. Visbeidzot Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei piešķirti 2000 lati, lai Latvijas Televīzija varētu nodrošināt Saeimas konferences “Latvijas Tautas frontes uzvara Augstākās Padomes vēlēšanās – parlamentārisma atjaunošana Latvijā” pārraidīšanu Latvijas sabiedrībai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+