×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

LTRK: budžeta ieņēmumi vairojami no ēnu ekonomikas, ne nodokļu celšanas (1)

LETALETA

Valsts budžeta ieņēmumi Latvijā jāvairo, efektīvi apkarojot ēnu ekonomiku un kontrabandu, veicinot uzņēmējdarbību – sekmējot uzņēmumu skaita pieaugumu, inovācijas un produktivitātes kāpumu, atbalstot eksportu – nevis paaugstinot nodokļu likmes.

To, komentējot finanšu ministra Andra Vilka (V) komentārā “Latvijas Avīzē” izteikto rosinājumu sākt publisku diskusiju par iespējamu nodokļu celšanu, vienprātīgi pauž Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedri – uzņēmēji, informē organizācijā.

LTRK atgādina, ka saskaņā ar neseno pētījumu ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā aizvadītajā gadā pieaudzis par 2,7%, sasniedzot 23,8% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP). Ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā ir augstākais Baltijas valstīs, turklāt Lietuvā un Igaunijā “pelēkā” ekonomika turpinājusi samazināties, aizvadītajā gadā sasniedzot attiecīgi 15,3% un 15,7% no valstu IKP.

“LTRK biedri uzskata, ka valsts budžeta ieņēmumi jāvairo, sākot iekasēt nodokļus no nemaksātājiem, nevis ejot vieglāko ceļu – palielinot nodokļu slogu godīgiem nodokļu maksātājiem,” paziņojumā klāsta LTRK.

Uzņēmēju organizācijā uzsver, ka nodokļu slogs vistiešākajā mērā ietekmē uzņēmējdarbības vides pievilcīgumu un valsts starptautisko konkurētspēju. Paaugstinot nodokļu likmes un sarežģījot to samaksu, jaunu nodokļu maksātāju – uzņēmumu – skaita pieaugums nav gaidāms.

LTRK arī atgādina: lai izlīdzinātu un kompensētu pieaugošos valsts budžeta tēriņus, valdības solītais darbaspēka nodokļu samazinājums jau pērn netika īstenots likumā noteiktajā apmērā. “Mēģinājums “ietirgot” iepriekš solītā darbaspēka nodokļu sloga samazinājumu pret citu nodokļu likmju celšanu uzņēmējiem nav pieņemams,” uzsver LTRK.

Jau ziņots, ka finanšu ministrs ceturtdien, komentārā “Latvijas Avīzē” mudinādams izlemt, kā kompensēt kopējo nodokļu ieņēmumu kritumu, ko, viņaprāt, izraisītu tā saukto darbaspēka nodokļu samazinājums, izraisījis lielu satraukumu ne tikai lasītājos, bet arī viņa pārstāvētās politiskās partijas biedru aprindās. Partija “Vienotība” un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, mazinot satraukumu, steigusi paziņot, ka pašlaik ne Saeimā, ne Ministru kabinetā netiekot cilāti nekādi nodokļu palielināšanas plāni.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt kāds gudrais varētu papētīt, vai likvidējot ēnu ekonomiku netiktu likvidēta visa Latvijas ekonomika…

Draugiem Facebook Twitter Google+