Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
26. februāris, 2015
Drukāt

LTRK eksporta balvas saņem “PET Baltija” un “Helico Aerospace Industries”

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras "Krišjāņa Valdemāra balva "Latvji, brauciet jūriņā!" pirms balvu pasniegšanas ceremonijas konferences "Eksporta diena" laikā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) eksporta apbalvojumus “Eksporta dienas” ietvaros ceturtdien saņēma atkritumu otrreizējās pārstrādes uzņēmums “PET Baltija” un bezpilota lidaparātu ražotājs “Helico Aerospace Industries”.

Krišjāņa Valdemāra balvu “Latvji, brauciet jūriņā!” saņēma uzņēmums “PET Baltija”. Balvai izvirzīto finālistu lokā bija arī kompānijas “Biosan”, “Tenacxem”, “Tilde” un “Nordtext”.

Savukārt “Sprīdīša” balvas laureāts šogad ir “Helico Aerospace Industries”, bet bankas “Citadele” simpātiju saņēma uzņēmums “Blue Shock Taxi”, kas ražo elektrovelosipēdus.

Krišjāņa Valdemāra balva “Latvji, brauciet jūriņā!” tiek pasniegta Latvijas uzņēmumam ar lielāko eksporta potenciālu. Vērtējumu sniedz LTRK Eksporta padome, kas uzņēmēju nominētos komersantus vērtē vairākās kritēriju kopās. Komersantam jābūt Latvijas rezidentam, kuram pieder ne mazāk kā 51% no pamatkapitāla un, kurš pakalpojumus vai preces eksportē uz vismaz piecām pasaules valstīm, tostarp komersantam ir ne mazāk kā pieci eksporta produkti, tai skaitā inovatīvi, un kopējais eksporta preču vai pakalpojumu apjoms ir ne mazāks kā 700 tūkstoši eiro.

Savukārt “Sprīdīša balva” tiek pasniegta jaunam, inovatīvam Latvijas uzņēmumam ar lielisku eksporta potenciālu. Par uzvarētāju var kļūt tāds komersants, kuram ir mazs uzņēmums, kurš Latvijas tirgū darbojas aptuveni piecus gadus un kurš darbības laikā spējis sasniegt 50% eksporta pieaugumu vai eksporta apgrozījumu – 150 tūkstošu eiro apmērā.

LTRK ir nevalstiska dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+