×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

LTRK eksporta balvas saņem “PET Baltija” un “Helico Aerospace Industries”

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras "Krišjāņa Valdemāra balva "Latvji, brauciet jūriņā!" pirms balvu pasniegšanas ceremonijas konferences "Eksporta diena" laikā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) eksporta apbalvojumus “Eksporta dienas” ietvaros ceturtdien saņēma atkritumu otrreizējās pārstrādes uzņēmums “PET Baltija” un bezpilota lidaparātu ražotājs “Helico Aerospace Industries”.

Krišjāņa Valdemāra balvu “Latvji, brauciet jūriņā!” saņēma uzņēmums “PET Baltija”. Balvai izvirzīto finālistu lokā bija arī kompānijas “Biosan”, “Tenacxem”, “Tilde” un “Nordtext”.

Savukārt “Sprīdīša” balvas laureāts šogad ir “Helico Aerospace Industries”, bet bankas “Citadele” simpātiju saņēma uzņēmums “Blue Shock Taxi”, kas ražo elektrovelosipēdus.

Krišjāņa Valdemāra balva “Latvji, brauciet jūriņā!” tiek pasniegta Latvijas uzņēmumam ar lielāko eksporta potenciālu. Vērtējumu sniedz LTRK Eksporta padome, kas uzņēmēju nominētos komersantus vērtē vairākās kritēriju kopās. Komersantam jābūt Latvijas rezidentam, kuram pieder ne mazāk kā 51% no pamatkapitāla un, kurš pakalpojumus vai preces eksportē uz vismaz piecām pasaules valstīm, tostarp komersantam ir ne mazāk kā pieci eksporta produkti, tai skaitā inovatīvi, un kopējais eksporta preču vai pakalpojumu apjoms ir ne mazāks kā 700 tūkstoši eiro.

Savukārt “Sprīdīša balva” tiek pasniegta jaunam, inovatīvam Latvijas uzņēmumam ar lielisku eksporta potenciālu. Par uzvarētāju var kļūt tāds komersants, kuram ir mazs uzņēmums, kurš Latvijas tirgū darbojas aptuveni piecus gadus un kurš darbības laikā spējis sasniegt 50% eksporta pieaugumu vai eksporta apgrozījumu – 150 tūkstošu eiro apmērā.

LTRK ir nevalstiska dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+