Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
24. februāris, 2015
Drukāt

LTRK eksporta balvām izvirzīti desmit finālisti

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras "Krišjāņa Valdemāra balva "Latvji, brauciet jūriņā!" pirms balvu pasniegšanas ceremonijas konferences "Eksporta diena" laikā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) eksporta apbalvojumiem izvirzīti desmit finālisti – Krišjāņa Valdemāra balvai “Latvji, brauciet jūriņā!” – pieci pretendenti un pieci arī “Sprīdīša balvai”, informēja LTRK.

Uz Krišjāņa Valdemāra balvu “Latvji, brauciet jūriņā!” finālā izvirzīti uzņēmumi “Biosan”, “Nordtext”, “PET Baltija”, “Tenacxem” un “Tilde”.

Savukārt sīvā konkurencē starp “Sprīdīša” balvas finālistiem nominēti “Autine”, “Blue Shock Taxi”, “Helico Aerospace Industries”, “Infogram” un “Sport Revolution”.

Balvas tiks pasniegtas eksporta tematikai veltītajā forumā “Eksporta diena 2015”, 26.februārī.

Krišjāņa Valdemāra balva “Latvji, brauciet jūriņā!” tiek pasniegta Latvijas uzņēmumam ar lielāko eksporta potenciālu. Vērtējumu sniedz LTRK Eksporta padome, kas uzņēmēju nominētos komersantus vērtē vairākās kritēriju kopās. Komersantam jābūt Latvijas rezidentam, kuram pieder ne mazāk kā 51% no pamatkapitāla un, kurš pakalpojumus vai preces eksportē uz vismaz piecām pasaules valstīm, tostarp komersantam ir ne mazāk kā pieci eksporta produkti, tai skaitā inovatīvi, un kopējais eksporta preču vai pakalpojumu apjoms ir ne mazāks kā 700 tūkstoši eiro.

Savukārt “Sprīdīša balva” tiek pasniegta jaunam, inovatīvam Latvijas uzņēmumam ar lielisku eksporta potenciālu. Par uzvarētāju var kļūt tāds komersants, kuram ir mazs uzņēmums, kurš Latvijas tirgū darbojas aptuveni piecus gadus un kurš darbības laikā spējis sasniegt 50% eksporta pieaugumu vai eksporta apgrozījumu – 150 tūkstošu eiro apmērā.

LTRK ir nevalstiska dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+