Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
24. februāris, 2015
Drukāt

LTRK eksporta balvām izvirzīti desmit finālisti

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras "Krišjāņa Valdemāra balva "Latvji, brauciet jūriņā!" pirms balvu pasniegšanas ceremonijas konferences "Eksporta diena" laikā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) eksporta apbalvojumiem izvirzīti desmit finālisti – Krišjāņa Valdemāra balvai “Latvji, brauciet jūriņā!” – pieci pretendenti un pieci arī “Sprīdīša balvai”, informēja LTRK.

Uz Krišjāņa Valdemāra balvu “Latvji, brauciet jūriņā!” finālā izvirzīti uzņēmumi “Biosan”, “Nordtext”, “PET Baltija”, “Tenacxem” un “Tilde”.

Savukārt sīvā konkurencē starp “Sprīdīša” balvas finālistiem nominēti “Autine”, “Blue Shock Taxi”, “Helico Aerospace Industries”, “Infogram” un “Sport Revolution”.

Balvas tiks pasniegtas eksporta tematikai veltītajā forumā “Eksporta diena 2015”, 26.februārī.

Krišjāņa Valdemāra balva “Latvji, brauciet jūriņā!” tiek pasniegta Latvijas uzņēmumam ar lielāko eksporta potenciālu. Vērtējumu sniedz LTRK Eksporta padome, kas uzņēmēju nominētos komersantus vērtē vairākās kritēriju kopās. Komersantam jābūt Latvijas rezidentam, kuram pieder ne mazāk kā 51% no pamatkapitāla un, kurš pakalpojumus vai preces eksportē uz vismaz piecām pasaules valstīm, tostarp komersantam ir ne mazāk kā pieci eksporta produkti, tai skaitā inovatīvi, un kopējais eksporta preču vai pakalpojumu apjoms ir ne mazāks kā 700 tūkstoši eiro.

Savukārt “Sprīdīša balva” tiek pasniegta jaunam, inovatīvam Latvijas uzņēmumam ar lielisku eksporta potenciālu. Par uzvarētāju var kļūt tāds komersants, kuram ir mazs uzņēmums, kurš Latvijas tirgū darbojas aptuveni piecus gadus un kurš darbības laikā spējis sasniegt 50% eksporta pieaugumu vai eksporta apgrozījumu – 150 tūkstošu eiro apmērā.

LTRK ir nevalstiska dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+