Ekonomika
Bizness

LTRK: Ilgstoša valdības neesamība apgrūtina ne tikai uzņēmējdarbību0


Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņs.
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņs.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Piektdien, 7.decembrī, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidija locekļi uzklausīja Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu par izredzēm izveidot valdību, kā arī valdības deklarācijas gatavošanas procesu.

Tāpat prezidija locekļi pārrunāja izveidojušos situāciju, valdības veidošanas procesu un citus būtiskus jautājumus.

“Mēs nevaram atbalstīt vai neatbalstīt A. Gobzema redzējumu, jo nezinām, vai šāds piedāvājums spēs gūt Saeimas vairākuma atbalstu, kā arī vai balsojums varēs notikt Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa noteiktajā termiņā,” sacīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš piebilda, ka šajā gadījumā partijām būs jāpieņem darāmo darbu sarakstu, “jautājums, vai politiķi būs gatavi šādus priekšnoteikumus pieņemt un pēc tam arī likumdošanas līmenī atbalstīt?”

“Darāmo darbu ir ļoti daudz, un ilgstoša rīcībspējīgas valdības neesamība apgrūtina gan uzņēmējdarbību, gan valstij svarīgu jautājumu risināšanu,” saka J.Endzinš, piebilstot, ka LTRK cer, ka Ministru kabinets tiks izveidots pēc iespējas drīzāk.

LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi.

Saistītie raksti

Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2400 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru – uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LA.lv