×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

LTRK: Jāatceļ autortiesību nodevas piemērošana datu nesējiem

Foto - LETAFoto - LETA

Jāatceļ autortiesību nodevas piemērošana datu nesējiem, jo tādējādi tiktu novērsta situācija, ka atlīdzība ir jāmaksā arī juridiskām personām, kas neveic un nevar veikt reproducēšanu personiskai lietošanai, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).

LTRK padomes loceklis Normunds Bergs un LTRK eksperte autortiesību jomā Ineta Krodere rīt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē atkārtoti pārstāvēs uzņēmēju viedokli – priekšlikumus likumprojektā “Grozījumi Autortiesību likumā”, kas skar t.s. autortiesību nodevas piemērošanu datu nesējiem un publiskajam izpildījumam, kā arī šīs nodevas iekasētāju darbības pārraudzību.

Uzņēmēji uzskata, ka likumā precīzi definējams publiskā izpildījuma jēdziens, tajā ietverot arī atrunu par tieša vai netieša ekonomiska/komerciāla labuma gūšanu – tas novērsīs neskaidrības, kas saistītas ar atlīdzības par publisku izpildījumu piemērošanu, un veicinās sabiedrības, t.sk. uzņēmēju kā lielākās izmantojuma veicēju grupas, sapratni par intelektuālā īpašuma ietekmi uz ekonomiku.

Likumprojekta kontekstā uzņēmēji pozitīvi novērtē Kultūras ministrijas (KM) apņemšanos stiprināt mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju darbības uzraudzību, veicinot gan autoru un blakustiesību subjektu, gan plašākas sabiedrības interešu efektīvāku aizsardzību. Taču vienlaikus vēlas vērst uzmanību uz to, ka trūkst regulējuma, kādas sekas iestājas gadījumā, ja, realizējot uzraudzību, KM konstatē, ka šo organizāciju darbība nav apmierinoša.

Jau ziņots, ka nesēja jeb autortiesību atlīdzība būs jāmaksā arī par USB zibatmiņām un personālajiem datoriem, taču ar nodevu netiks aplikti mobilie tālruņi, šā gada oktobra nogalē lēma valdība.

Grozījumi noteikumos par tukšo materiālo nesēju un reproducēšanai izmantojamo iekārtu atlīdzības lielumu un tās iekasēšanas, atmaksāšanas, sadales un izmaksas kārtību paredz, ka nesēja jeb autortiesību atlīdzība būs jāmaksā ne tikai par CD un DVD, bet arī par USB zibatmiņām un personālajiem datoriem, ieskaitot portatīvos datorus un planšetdatorus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+