Mobilā versija
+1.1°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
10. decembris, 2012
Drukāt

LTRK: Jāatceļ autortiesību nodevas piemērošana datu nesējiem

Foto - LETAFoto - LETA

Jāatceļ autortiesību nodevas piemērošana datu nesējiem, jo tādējādi tiktu novērsta situācija, ka atlīdzība ir jāmaksā arī juridiskām personām, kas neveic un nevar veikt reproducēšanu personiskai lietošanai, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).

LTRK padomes loceklis Normunds Bergs un LTRK eksperte autortiesību jomā Ineta Krodere rīt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē atkārtoti pārstāvēs uzņēmēju viedokli – priekšlikumus likumprojektā “Grozījumi Autortiesību likumā”, kas skar t.s. autortiesību nodevas piemērošanu datu nesējiem un publiskajam izpildījumam, kā arī šīs nodevas iekasētāju darbības pārraudzību.

Uzņēmēji uzskata, ka likumā precīzi definējams publiskā izpildījuma jēdziens, tajā ietverot arī atrunu par tieša vai netieša ekonomiska/komerciāla labuma gūšanu – tas novērsīs neskaidrības, kas saistītas ar atlīdzības par publisku izpildījumu piemērošanu, un veicinās sabiedrības, t.sk. uzņēmēju kā lielākās izmantojuma veicēju grupas, sapratni par intelektuālā īpašuma ietekmi uz ekonomiku.

Likumprojekta kontekstā uzņēmēji pozitīvi novērtē Kultūras ministrijas (KM) apņemšanos stiprināt mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju darbības uzraudzību, veicinot gan autoru un blakustiesību subjektu, gan plašākas sabiedrības interešu efektīvāku aizsardzību. Taču vienlaikus vēlas vērst uzmanību uz to, ka trūkst regulējuma, kādas sekas iestājas gadījumā, ja, realizējot uzraudzību, KM konstatē, ka šo organizāciju darbība nav apmierinoša.

Jau ziņots, ka nesēja jeb autortiesību atlīdzība būs jāmaksā arī par USB zibatmiņām un personālajiem datoriem, taču ar nodevu netiks aplikti mobilie tālruņi, šā gada oktobra nogalē lēma valdība.

Grozījumi noteikumos par tukšo materiālo nesēju un reproducēšanai izmantojamo iekārtu atlīdzības lielumu un tās iekasēšanas, atmaksāšanas, sadales un izmaksas kārtību paredz, ka nesēja jeb autortiesību atlīdzība būs jāmaksā ne tikai par CD un DVD, bet arī par USB zibatmiņām un personālajiem datoriem, ieskaitot portatīvos datorus un planšetdatorus.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+