×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

LTRK: Jautājumu par “nulles deklarāciju” ir vairāk nekā atbilžu

Foto- LETAFoto- LETA

Jautājumu par tā dēvēto nulles deklarāciju šobrīd ir vairāk nekā atbilžu un, šķiet, arī Valsts Ieņēmumu dienestam (VID) ir lielas neskaidrības par to, kā to īstenot dzīvē, “Rietumu Radio” sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs.

Kā uzskata Kronbergs, lai neradītu nevajadzīgu ažiotāžu, skaidrojumi par mantiskā stāvokļa deklarācijām atbildīgajām institūcijām bija jāsniedz daudz laicīgāk. “Šobrīd ir tā, ka jautājumu ir daudz vairāk nekā atbilžu,” uzskata Kronbergs. Viņš norāda, ka neskaidrības ir par to, kā piefiksēt, piemēram, gleznu vai vīna kolekcijas vērtību.

Vēl viens būtisks jautājums, kā uzskata Kronbergs, ir par to, vai līdz 1.martam, kad kontos jāieskaita privātpersonu mājās uzkrātie naudas līdzekļi, tos drīkst tērēt, “lai nerasto nevajadzīgas diskusijas ar nodokļu iekasētājiem”.

Kā ziņots, lai gan tā dēvētā nulles deklarācija noteiktam fizisko personu lokam būs jāiesniedz no nākamā gada 1.marta, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādināja par pienākumu fiksēt mantisko stāvokli Vecgada naktī plkst.24.

15.decembrī stājās spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums, lai gan mantiskā stāvokļa deklarācija noteiktām iedzīvotāju kategorijām būs jāiesniedz VID no 2012.gada 1.marta līdz 1.jūnijam, tajā būs jānorāda ziņas par personas mantisko stāvokli uz 2011.gada 31.decembra plkst.24.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+