×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

LTRK: Latvijā nevajadzētu strikti noteikt prioritārās nozares

strautmanis_gundars

Latvijā nevajadzētu strikti definēt prioritārās nozares, bet ir jābūt elastīgiem, pirmdien publicētā intervijā laikrakstam “Dienas Bizness”  (DB) teica Stratēģiskās attīstības komisijas (SAK) loceklis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Gundars Strautmanis.

“Strikti definēt prioritārās nozares ir slikti, jo vienmēr var sākties diskusijas par to, kāpēc prioritāras ir tieši nosauktās un nevis citas, un kuri tad vispār ir tie, kas tās ir definējuši utt. Tajā pašā laikā valstī vienmēr ir jābūt sajūtai, kur valsts atbalsts tomēr ir laiku pa laikam vajadzīgs. Nevar būt tā, ka valsts «uzsēžas» kādai nozarei un tad stūrē to 10 gadus – ir jābūt elastībai,”  atzina LTRK prezidents.

Viņš uzsvēra, ka ir jāizvairās no ļoti striktām definīcijām. “Protams, Latvijā ir lietas, kas ir jākopj. Kā kopt – tas ir jāizdomā valdībai. Mums svarīgs ir tranzīts – ir jābūt loģistikai, infrastruktūrai, dzelzceļam, ceļiem. Jādomā, kas notiek ar mežiem – vai mēs tos zaudējam, vai arī kaut kas tiks darīts šajā jomā. Pakāpeniski par stratēģiskām Latvijā varētu pārvērst tādas nozares kā medicīnu, izglītību un augsto tehnoloģiju nozares,” teica Strautmanis.

LTRK  ir nevalstiska, politiski neitrāla, brīvprātīga visu Latvijas teritoriju aptveroša dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.   LTRK  pārstāv 999 uzņēmumus, kas darbojas visās tautsaimniecības nozarēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+