×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

LTRK prezidents: Saeimai nepieciešams analītiskais dienests (5)

Rostovskis

Latvijas Saeimā būtu nepieciešams izveidot analītisko dienestu, ceturtdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.

“Mans aicinājums parlamentam, valdībai, valdošajai koalīcijai – izveidot šādu analītisko dienestu, kāds faktiski ir visās Eiropas valstīs, lai speciālisti, zinātnieki analizētu procesus. Ja mēs kaut ko darām, tad labāk septiņas reizes nomērām un tad darām,” sacīja Rostovskis.

Viņš atzīmēja, ka biznesa vide ir ļoti jūtīga, tajā skaitā arī ārvalstu investori, pirms pieņem lēmumu par ieguldījumiem, vērtē, piemēram, nodokļu sistēmas stabilitāti.

“Ir ļoti bīstami, tā ļoti vienkārši, bez aprēķiniem, bez analītikas raustīt nodokļu sistēmu. Latvijā ir vienīgais parlaments Eiropas Savienībā, kuram nav savs analītiskais dienests un mēs redzam, ka virknē gadījumu lēmumi tiek pieņemti emocionāli – liekas, ka nodokļi nepildās, kāds izdomā, ka vajag vienu vai otru nodokli paraustīt un tad būs labi. Kādreiz, protams, var trāpīt, bet bieži vien netrāpa,” teica Rostovskis.

Jau vēstīts, ka Rostovskis LTRK prezidenta amatā tika iecelts šogad marta beigās.

LTRK ir brīvprātīga, politiski neitrāla biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju nevalstiskā organizācija. LTRK pārstāv uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Laikam pats vēlas vadīt šo dienestu, jo viņam ir Turības diploms

  2. Lai valdiibas statisti arii analizee.

  3. Latvijai vēl nepieciešamāka ir obligātā veselības apdrošināšana (kas pastāv visās pārējās ES valstīs!) un raķetes,kā Igaunijai,Lietuvai un Polijai! Bet nav saglabāta pat neviena patvertne civiliedzīvotājiem! Toties analīzei daudzajiem valdības štata un ārštata padomniekiem bija atvēlēts pat vesels gadsimta ceturksnis!

  4. Latvijas Saeima nav salīdzināma ar citu valstu parlamentiem! Tādēļ šāds dienests būtu vienīgi papildus slogs nodokļu maksātājiem! Tieši otrādi-jāmaina vispirms ir vēlēšanu un nodokļu sistēma,jāsamazina Latvijas nesamērīgi lielais ministriju skaits,nevis pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā,kad neesam spējīgi pat valsts aizsardzībai atvēlēt šos tikai 2 procentus, jāvairo birokrātus!

  5. Nav Valda Dombrovska,kas regulāri aprēķināja vismaz IKP procentus! Un nebūs vairs pat Vjačeslava Dombrovska,kas Labklājības ministrijai pateica priekšā,ka jāsamazina ir pensijas!
    “Pagājušā gada decembrī,kad valdība izmisīgi centās konsolidēt budžetu ZRP ekonomiskās programmas tēvs Vjačeslavs Dombrovskis,tobrīd kā ekonomists,neslēpa savu redzējumu: bez samazināto PVN likmju atcelšanas,straujākas nekustamā īpašuma nodokļa celšanas,ko tagad piedāvā arī ZRP programma,aicināja arī ar papildu nodokli aplikt lielākas pensijas. Un kas tad ekonomista skatījumā bija šīs lielās pensijas? Nē,nevis vairākos simtos latu mērāmās,bet jau no 180 latiem,kas ir tikai par pārs latiem augstākas par iztikas minimumu!”
    Skat.”Pensionāru lieta-taisna.Vai cieta?”,Baiba Lulle,Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,nra.lv,2011.gada 26.augusts.

Draugiem Facebook Twitter Google+