Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
19. marts, 2014
Drukāt

LTRK vadītāja amatā atkārtoti ievēl Endziņu  

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome par biedrības valdes priekšsēdētāju uz nākamo trīs gadu termiņu atkārtoti ievēlējusi līdzšinējo LTRK vadītāju Jāni Endziņu, informē LTRK.

Endziņš atzīst, ka pēdējo trīs gadu laikā LTRK biedru skaits ir teju dubultojies – 2012.gadā tas palielinājās par 38%, salīdzinot ar 2011.gadu, bet 2013.gadā – par 54% salīdzinājumā ar 2012. gadu. LTRK ir 1 057 biedri un vairāk nekā 60 nozaru un reģionu uzņēmēju biedrības.

Turpmāk LTRK plāno vēl ciešāk sadarboties ar partneriem uzņēmēju interešu aizstāvības jomā – Latvijas Darba devēju konfederāciju, Ārvalstu investoru padomi Latvijā, “Zemnieku saeimu”, uzņēmēju nozaru un reģionu biedrībām, kā arī citiem partneriem.

“Ceru, ka kopīgiem spēkiem dialogs ar Saeimu, Ministru kabinetu, nozaru ministrijām, citām valsts pārvaldes iestādēm vēl vairāk uzlabosies, jo šobrīd mums visiem ir viena ceļa karte: Nacionālajā Attīstības plānā noteiktais virsmērķis – ekonomikas izrāviens,” klāsta Endziņš.

Viņš pauž pārliecību, ka nākotnē izdosies panākt būtiski lielāku sinerģiju ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Ārlietu dienestu un citiem partneriem, attīstot Latvijas eksportu.

“Ne mazāk svarīgs jautājums biznesa vides uzlabošanā būs atrast vienu valodu ar pašvaldībām, iedibinot regulāra dialoga formātu. Šajā ziņā ceru uz vēl labāku sadarbību ar Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un, protams, pašām pašvaldībām,” mērķus izvirza LTRK vadītājs.

Saskaņā ar statūtiem LTRK valdes kompetencē ir vadīt un pārstāvēt biedrību, sagatavot gada budžeta projektu, un atbilstoši tam organizēt un vadīt LTRK darbu. Sagatavot un īstenot biedrības attīstības stratēģiju, kā arī uzdevumus, kas noteikti ar biedru sapulces un padomes lēmumiem. Sasaukt biedru sapulces, izvirzīt revidentu apstiprināšanai LTRK padomē, pārvaldīt biedrības mantu, slēgt saimnieciskos līgumus, kā arī nodrošināt tiesību aktiem atbilstošu grāmatvedības uzskaiti un gada pārskata sagatavošanu.

Endziņš dzimis 1974. gada 16. augustā, Rīgā. 1999. gadā absolvējis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnēs.

Profesionālo darbību Endziņš aizsācis Tieslietu ministrijā kā Publisko tiesību departamenta speciālists, vēlāk bijis valsts sekretāra palīgs. No 1996. -2003. gadam ieņēmis Uzņēmumu reģistra (UR) Galvenā valsts notāra vietnieka juridiskajos jautājumos amatu, bet no 2003. gada kļuvis par galveno valsts notāru. 2008. gadā kļuvis par LTRK valdes locekli, juridisko direktoru. 2011. gada 1. aprīlī LTRK padome Endziņu izraudzījās valdes priekšsēdētāja amatam.

No 2001. līdz 2011.gadam ar tiešajiem darba pienākumiem apvienots lektora amats biznesa augstskolā “Turība” un Rīgas starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā. Endziņš ir biznesa augstskolas “Turība” un Banku augstskolas padomnieku konventa loceklis, kā arī Latvijas Kultūras padomes loceklis.

Endziņš vadījis darba grupu Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likuma izstrādei, līdzdarbojies Komerclikuma, Komercķīlu likuma izstrādē, ir Mikrouzņēmumu atbalsta programmas iniciators un līdzautors, Publisko pakalpojumu likuma un daudzu citu normatīvo aktu līdzautors.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+