×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

LTRK: VID nedrīkst kavēties ar PVN atmaksām; vērsīsies Satversmes tiesā

LETALETA

Lai uzlabotu Latvijas uzņēmēju konkurētspēju, Valsts ieņēmumu dienests (VID) nedrīkst kavēties ar pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksām, pavēstīja LTRK Sabiedrisko attiecību dienestā.

 

“Lai celtu Latvijas uzņēmēju konkurētspēju vismaz tuvāko kaimiņvalstu vidū, normatīvajos aktos jānostiprina labas pārvaldības principu ievērošana attiecībā uz nodokļu administrēšanu, tai skaitā uzņēmēju pārmaksātā PVN atmaksu noteiktā termiņā,” uzsvēra LTRK viceprezidente, nodokļu un nodevu eksperte Lienīte Caune, norādot, ka pēc taisnīguma jautājumā LTRK gatavojas vērsties Satversmes tiesā.

Pēc viņas teiktā, PVN atmaksā valda nenoteiktība,jo likumā vēl aizvien nav paredzēts termiņš, kādā VID jāatmaksā komersantiem pārmaksātais nodoklis.

Caune norādīja, ka uzņēmēji kļuvuši par likuma roba ķīlniekiem – likums neparedz VID atbildību par nepamatotiem lēmumiem vai vilcināšanos veikt pārmaksātā PVN atmaksu, kuru dēļ uzņēmēji cieš zaudējumus.

LTRK atgādināja, ka šogad 20.jūnijā Saeima noraidīja Saeimas deputātu sagatavotos un LTRK atbalstītos grozījumus likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kā arī PVN likumā, kas rosināja noteikt vienādu atbildību par savlaicīgi nesamaksātajiem vai neatmaksātajiem nodokļiem, kā arī tiesības VID pagarināt nodokļa deklarācijas izskatīšanas termiņu uz laiku ne ilgāku par 90 dienām.

“Priekšlikumi balstījās uz Igaunijas nodokļu administrācijas pieredzi un bija tieši vērsti uz Latvijas uzņēmējdarbības vides konkurētspējas stiprināšanu,” atzīmēja Caune.

Lai atzītu par Satversmei neatbilstošām un spēkā neesošām PVN likuma normas, kas pieļauj nevienlīdzīgu attieksmi pret komersantiem nodokļu administrācijā, LTRK izsūtījusi aicinājumu uzņēmējiem ziedot juridiskā pakalpojuma – pieteikuma sagatavošanas – apmaksai, tādējādi paužot atbalstu vienādu noteikumu un saprātīgu termiņu noteikšanai nostiprināšanai nodokļu administrācijā. Pieteikuma iesniegšana Satversmes tiesā vai arī problēmjautājuma risināšana caur Eiropas Komisiju paredzēta jau šogad rudenī.

Saskaņā ar VID sniegto informāciju šogad pirmajā pusgadā dienests uzņēmējiem PVN pārmaksas atmaksu veica vidēji 15 dienās, kas, salīdzinot ar 2012.gada attiecīgo periodu, ir par piecām dienām mazāk. Kopumā 2013.gada pirmajā pusgadā PVN tika atmaksāts 327,83 miljonu latu apmērā, kas ir par 2,22 miljoniem latu jeb 0,7% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā.

LTRK ir nevalstiska dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+