Sports
Citi sporta veidi

LTS sola, ka Gulbis februārī spēlēs Jelgavā 16

AFP/LETA

Latvijas tenisa izlases nākamā gada Deivisa kausa izcīņas sezonas pirmais mačs pret Norvēģiju notiks Jelgavā, turklāt Latvijas Tenisa savienība (LTS) sola, ka komandā varētu atgriezties arī Ernests Gulbis.

Pēdējos gados Latvijas izlase Deivisa kausa mačus regulāri aizvada reģionos, spēlējot Liepājā, Valmierā un Daugavpilī, bet šoreiz cīņa pirmoreiz notiks Jelgavā. Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas pirmās kārtas duelis notiks no 3. līdz 5.februārim.

Kā pauž LTS, “dalību sacensībās, iespējams, atsāks visu laiku veiksmīgākais Latvijas tenisists Ernests Gulbis”. Gulbis izlasē nav spēlējis kopš 2014.gada, bet šonedēļ viņš pirmoreiz kopš 2012.gada oktobra pasaules rangā ir ārpus pirmo 150 tenisistu vidus.

Neviens Norvēģijas tenisists pašlaik neatrodas pasaules ranga labāko divsimtniekā. Šobrīd šīs valsts pirmā rakete ir tikai 17 gadus vecais Kaspers Rūds, kurš ATP rangā atrodams 266.pozīcijā. Viņš ir vienīgais norvēģis ranga labāko piecsimtniekā, kamēr starp latviešiem tur atrodas arī 364.pozīcijā esošais Miķelis Lībietis.

Saistītie raksti

Latvijas un Norvēģijas pāra uzvarētājs Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas otrajā kārtā 7.-9.aprīlī tiksies ar Maroku vai Dāniju. Arī zaudētājai par vietas saglabāšanu šajā grupā nāksies spēlēt ar kādu no šīm pretiniecēm. Ja Latvijai pretim stāsies Dānija, cīņa notiks savā laukumā, bet ar Maroku būs jātiekas izbraukumā.
Tikmēr izšķirošās cīņas par vietu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā notiks 15.-17.septembrī.

Šogad Latvijas tenisisti Deivisa kausā pirmajā kārtā Daugavpilī pieveica Monako, bet otrajā kārtā ar 1-4 izbraukumā piekāpās Baltkrievijai, nekvalificējoties izšķirošajai cīņai par iekļūšanu pirmajā grupā.
Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008., 2010. un 2014.gadā, tomēr nevienu no reizēm nav spējusi tajā noturēties.

LA.lv