Latvijā
Sabiedrība

LTV atsakās no raidījuma “Zebra”. P. Timrots komentē: pāršauts pār strīpu 16

Ekrānšāviņš no raidījuma

Papildināta.

Latvijas Televīzijas izbeigs sadarbību ar “Zebra TV” un pārtrauks raidījuma demonstrēšanu, vēsta sabiedrisko mediju portāls.

Šāds lēmums pieņems, jo raidījumā tika parādīta Rīgas domes apmaksāta reklāma. Tādējādi ir ir pārkāpti līguma nosacījumi, kas noslēgti ar “Latvijas Televīziju” un neatkarīgo producentu SIA “Zebra TV”.

Līgums paredz, ka producentam nav tiesību prasīt un saņemt no fiziskām vai juridiskām personām samaksu par piedalīšanos raidījumā. Turklāt raidījumā nav pieļaujama slēptā reklāma un maldinoša informācija. Saskaņā ar līgumu, visa apmaksātā informācija uzskatāma par reklāmu.

11.janvāra raidījumā “Zebra” pie sniega tīrītāja stūres bija sēdies Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, bet pasažiera vietu ieņēma Rīgas domes mērs Nils Ušakovs. Raidījumā abas amatpersonas stāstīja par ielu tīrību Rīgā ziemas sezonā. Raidījums sociālajā tīklā “Twitter” izraisīja plašu rezonansi saistībā ar bažām, ka Jakrins vadījis sniega tīrītāju nepiesprādzējies. Tāpat publiskajā izskanēja aizdomas, ka raidījums bijusi apmaksāta Rīgas domes reklāma, vēsta LETA.

Saistītie raksti

Raidījumu vadītājs Pauls Timrots aģentūrai LETA sacīja – ņemot vērā, ka iepriekš nav bijuši konflikti un kļūdas sadarbībā ar LTV, par šādu pārkāpumu būtu jāpiemēro sods, nevis jāpārtrauc demonstrēt raidījums.

“Jebkurā līgumā ir paredzēts sods, atruna par pārkāpumiem. Šeit, visdrīzāk, mazliet ir pāršauts pār strīpu. Noteikti var meklēt risinājumu. Iepriekš tā nekad nav bijis, līdz ar to vienas kļūdas dēļ mest ārā raidījumu nešķiet korekts lēmums,” viņš teica.

Sociālajos tīklos iepriekš parādījās kritiski viedokļi par šādu raidījuma saturu.

LA.lv