×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Austrijā pēkšņi miris Krišjānis Peters (papildināta) (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Austrijā negaidīti mūžībā aizgājis politiķis, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Krišjānis Peters (“Saskaņa”), aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domē.

Peters Austrijā atradās komandējumā. “Tas notika ļoti pēkšņi,” uzsvēra domē.

Pazīstamā latviešu dzejnieka Jāņa Petera dēls Krišjānis Peters ir dzimis 1975.gadā. Peters Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūtā bija ieguvis bakalaura grādu politoloģijā.

1998.gadā Peters kandidēja 7.Saeimas vēlēšanās no Jaunās partijas saraksta, bet mandātu neieguva. Vēlāk Peters Saeimā iekļuva, iegūstot deputāta mandātu Aināra Šlesera vietā, kurš mandātu nolika uz laiku, kamēr pildīja ekonomikas ministra amatu. Jau 1999.gada maijā Peters mandātu zaudēja, jo Saeimā atgriezās Šlesers.

2002.gadā viņš kandidēja 8.Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas saraksta un tika ievēlēts. 2006.gada pavasarī Peters kļuva par satiksmes ministru Kalvīša valdībā. Tā paša gada rudenī Peters kandidēja 9.Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas un partijas “Latvijas ceļš” apvienotā saraksta, taču netika ievēlēts. Tā vietā Peters vispirms kļuva par satiksmes ministra Šlesera padomnieku un biroja vadītāju, bet vēlāk nonāca VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” padomē, pēcāk tika iecelts par lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāju un “airBaltic” padomes locekli. Peters lidostas valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja līdz 2010.gada decembrim.

2011.gada augustā Peters kļuva par Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora Edgara Stroda padomnieku jautājumos, kas saistīti ar Eiropas Savienības finansējuma iegūšanas papildu iespējām, bet 2013.gada vasarā tika iecelts par Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītāju.

Šoruden 12.Saeimas vēlēšanās Peters startēja no partijas “Saskaņa” saraksta, taču ievēlēts netika.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vienmēr žēl, ka no dzīves aiziet jauni cilvēki. It īpaši krietni. ..

  2. Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem.

  3. Visdziļākā līdzjūtiba Jānim un Baibai! Briesmīgi, kad vecākiem jāapglabā bērni…
    Lai miers Krišjāņa dvēselei!

Draugiem Facebook Twitter Google+