Mobilā versija
Brīdinājums +9.4°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Prezidents lūdz pārcelt patriarha Kirila plānoto vizīti Latvijā (12)

kirils

Valsts prezidents Andris Bērziņš vēstulē Krievijas Pareizticīgās baznīcas galvai patriarham Kirilam lūdz pārcelt viņa maija vidū plānoto vizīti Latvijā, trešdien vēstīja Latvijas Televīzijas “Panorāma”.

Vēstuli ar aicinājumu pārcelt patriarha vizīti uz rudeni Valsts prezidents esot parakstījis jau 17. martā, un rīt, 3. aprīlī, Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme to nodos adresātam kaimiņzemē.

Valsts prezidenta padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Krapāne telefonintervijā raidījumā “Panorāma” apstiprināja šādas vēstules esamību. Šī ierosinājuma pamatā ir saspringtā starptautiskā situācija saistībā ar notikumiem Ukrainā.

Jau vēstīts, ka uzaicinājumu patriarham vēl 2010. gadā izteica iepriekšējais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Tā būtu Kirila pirmā amata vizīte Latvijā, lai arī mūsu zemi viņš “ar siltām jūtām” atceroties vēl no laikiem, kad, būdams Ļeņingradas Garīgās akadēmijas rektors, katru vasaru ciemojies Salacgrīvā.

Mūsdienās reti kurš Krievijas sabiedrībai svarīgs notikums notiek bez patriarha Kirila. Viņš uzrunā klātesošos svinīgos valsts mēroga sarīkojumos Kremlī, sēž līdzās prezidentam Vladimiram Putinam, premjeram Dmitrijam Medvedevam un Maskavas mēram Sergejam Sobjaņinam, uzstājas Krievijas Valsts domē, regulāri brauc ārvalstu vizītēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. Kam tas čekas aģents ar operatīvo palamu “Mihailovs”, te ir vajadzīgs! Lai sēž savā Krievijā un tur sludina pastaro dienu priekš .. nācijas.

  2. Viens melo par ierosinājuma izcelsmi. Kurš – Āboltiņa vai Bērziņš?

  3. Vieds prezidenta lēmums!šo svēto vīru,Putina sūtni vispār nevajadzētu ielaist Latvijā!

  4. Kur ir 400 intelbeņķu gauduļu atbalsta vēstule Prezidentam par 17. marta (!) lēmumu!?!

  5. Rets prāta darbs.

  6. Pareizi darīts. Vajag atlikt uz nenoteiktu laiku. Zatlers taisīja kļūdu aicinādams šo Krievu impērijas simbolu uz Latviju.

  7. Pareizs lēmums.

  8. Mums te bus velesanas. … vai vins naks mums paliga?

  9. Vismaz kaut kas prātīgs izdarīts …

Siguldas novada pašvaldība meklēs iespēju iežogot piesārņoto Saltavotu (6)Siguldas novada pašvaldība meklēs iespēju sadarboties ar Saltavota īpašnieku un iežogot avotu.
Draugiem Facebook Twitter Google+