×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Prezidents lūdz pārcelt patriarha Kirila plānoto vizīti Latvijā (12)

kirils

Valsts prezidents Andris Bērziņš vēstulē Krievijas Pareizticīgās baznīcas galvai patriarham Kirilam lūdz pārcelt viņa maija vidū plānoto vizīti Latvijā, trešdien vēstīja Latvijas Televīzijas “Panorāma”.

Vēstuli ar aicinājumu pārcelt patriarha vizīti uz rudeni Valsts prezidents esot parakstījis jau 17. martā, un rīt, 3. aprīlī, Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme to nodos adresātam kaimiņzemē.

Valsts prezidenta padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Krapāne telefonintervijā raidījumā “Panorāma” apstiprināja šādas vēstules esamību. Šī ierosinājuma pamatā ir saspringtā starptautiskā situācija saistībā ar notikumiem Ukrainā.

Jau vēstīts, ka uzaicinājumu patriarham vēl 2010. gadā izteica iepriekšējais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Tā būtu Kirila pirmā amata vizīte Latvijā, lai arī mūsu zemi viņš “ar siltām jūtām” atceroties vēl no laikiem, kad, būdams Ļeņingradas Garīgās akadēmijas rektors, katru vasaru ciemojies Salacgrīvā.

Mūsdienās reti kurš Krievijas sabiedrībai svarīgs notikums notiek bez patriarha Kirila. Viņš uzrunā klātesošos svinīgos valsts mēroga sarīkojumos Kremlī, sēž līdzās prezidentam Vladimiram Putinam, premjeram Dmitrijam Medvedevam un Maskavas mēram Sergejam Sobjaņinam, uzstājas Krievijas Valsts domē, regulāri brauc ārvalstu vizītēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. Kam tas čekas aģents ar operatīvo palamu “Mihailovs”, te ir vajadzīgs! Lai sēž savā Krievijā un tur sludina pastaro dienu priekš .. nācijas.

  2. Viens melo par ierosinājuma izcelsmi. Kurš – Āboltiņa vai Bērziņš?

Draugiem Facebook Twitter Google+