Mobilā versija
+7.5°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
3. marts, 2016
Drukāt

LTV dokumentālās filmas par Hermani un Vasku izraisījušas starptautisku interesi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par divām Latvijas Televīzijas (LTV) veidotām dokumentālām filmām interesi izrādījušas septiņu ES valstu sabiedriskās televīzijas, LA.lv uzzināja LTV.

Februārī Latvijas Televīzija (LTV) jau otro gadu pēc kārtas piedalījās vienā no Eiropas lielākajiem starptautiskajiem televīzijas kultūras filmu tirgiem – “Avant Première”, ko organizē International Music + Media Centre (IMZ) un kurā tiek prezentētas jaunākās skatuves mākslas, mūzikas, dejas un kultūras filmas no visas pasaules.

LTV starptautiskajā filmu skatē prezentēja dokumentālo filmu par starptautiski pretrunīgi vērtēto režisoru Alvi Hermani (“The Last Romantic of Europe”), viņa uzskatiem, pasaules uztveri un režijas darbu dažādos pasaules teātros un dokumentālo filmu par starptautiski pazīstamo latviešu komponistu Pēteri Vasku (“Peteris Vasks. A Story About The Birth Of Music”), pastāstīja LTV sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Pudule.

Filmu par Hermani LTV skatītāji jau redzējuši, savukārt Vaskam veltīto dokumentālo filmu LTV1 ēterā būs iespēja redzēt tieši komponista 70. jubilejas priekšvakarā – 15. aprīlī plkst. 21:15.

LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle stāsta, ka “Avant Première” vienkopus pulcē Eiropas un pasaules kultūras filmu ražošanas un producēšanas profesionāļus. Filmu skatēs ir iespējams ne tikai iepazīties ar kultūras filmām pirms to televīzijas pirmizrādēm, bet arī iepazīties ar vadošo televīziju pārstāvjiem un kultūras filmu veidotājiem.

“Pēc filmu skates interesi par Latvijas filmām ir izrādījušas Austrijas, Igaunijas, Slovēnijas, Somijas, Norvēģijas, Vācijas un Polijas sabiedriskās televīzijas. Šobrīd notiek aktīva komunikācija ar šo televīziju pārstāvjiem, kā arī ar citiem starptautiskajiem izplatītājiem,” piebilda Rozentāle.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+