×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

LTV: Drošības naudu par Rimšēviču iemaksājis uzņēmējs Andris Kreislers (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Uzņēmējs Andris Kreislers

Pēc Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanas 100 000 eiro drošības naudu viņa atbrīvošanai iemaksājis ar būvniecības jomu saistītais uzņēmējs Andris Kreislers, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija.

Kreislers LTV ne apstiprināja, ne arī noliedza, ka būtu iemaksājis drošības naudu par Rimšēviču.

Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija, 2011.gadā Kreisleram piederošās 12,51% kapitāldaļas būvniecības uzņēmumā SIA “Velve” nonāca uzņēmēja Māra Martinsona īpašumā, kura vārds figurē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietā pret Rimšēviču. KNAB aizturēja Martinsonu par iespējamu nozieguma atbalstīšanu, tomēr uzņēmējs vēlāk tika atbrīvots. Viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Rimšēviča sacīto, viņš ar Kreisleru devies vienā no minētajiem braucieniem makšķerēt uz Kamčatku.

Kā ziņots, Rimšēvičs tika aizturēts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktā kriminālprocesa ietvaros. Piektdien Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veiktas kratīšanas.

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Iepriekš preses konferencē KNAB priekšnieks Jēkabs Straume paziņoja, ka konkrētajā kriminālprocesā figurē divas personas – augsta Latvijas Bankas amatpersona un kāda fiziska persona, bet kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro.

Rimšēvičs pirmdienas vakarā no Valsts policijas aizturēšanas izolatora tika pārvests uz KNAB telpām. Latvijas Bankas prezidents pirmdienas vakarā tiks atbrīvots no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā. Rimšēvičam tika piemērota drošības nauda 100 000 eiro apmērā, kas tika iemaksāta.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Kur nauda-maisos, kur maisi-zem acīm…..

  2. Te vismaz viss ir saprotams, pretstatā Sprūda drošības naudas avotam (5x lielākai summai!!!!!!)

    • Labi, ka ir tādi kreisleri, kura firmai ,,Velves nekustamie īpašumi ”ir VID administrētie nodokļu parādi, bet tumbočkās 100 000

  3. labi ka ir draugi kas var palidzēt

  4. Un tik ātri atradās ”pusdienu” nauda ? Turpat kā tam Sprūdam? Ko tas liecina – kā tādi 100 000 papīrīši viegli ceļo no vienas kabatas uz otru… Tas norāda tur tajā aprindās tā ir vienkārši kabatasnauda un KNAB to var arī nesaprast…

  5. Lūk arī saite ar Martinsonu…, vēl tikai jānoskaidro foto autentiskums un būs otra saite. Tikai vairs nebūs ticamība, t.i. būs otrs smagos noziegumos apsūdzētais..

  6. A maksātnespējas administratoram Sprūdam kas naudu “sakasīja”?

  7. Nevainīgs ,izpalīdzīgs- vienkārša drauga solis,nekādu pateicību,ieintresētības-100000 naudiņas

  8. Lab, ka ir taad chomaki, kas paaris dienu laikaa Latvijas galvenajam nabagam var 100 kg kaa siikus meeslus tepat uz vietas ( bez pat ofshoriem ) sakasiit .

Draugiem Facebook Twitter Google+