×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

LTV: EPLL grozījumi kalpo tikai MTG interesēm

kots_edgars12

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (EPLL) grozījumi, kas iesniegti Saeimā skatīšanai pirmajā lasījumā steidzamības kārtībā 7.jūnija sēdē, kalpo tikai zviedru mediju koncerna “Modern Times Group” interesēm, atklātā vēstulē raksta Latvijas Televīzijas (LTV) valdes loceklis un vadītājs Edgars Kots.

Vēstulē, kas publicēta LTV mājaslapā, Kots norāda, ka EPLL grozījumi atcels obligātas retranslācijas principu un ļaus “TV3” un “Latvijas Neatkarīgajai televīzijai” (LNT), kas abi kopš pagājušās nedēļas pieder MTG, no 2013.gada 1.janvāra prasīt samaksu par sava satura retranslāciju kabeļtelevīzijas tīklos.

“Ko tas nozīmē praktiski? To, ka likuma grozījumi nepārprotami tiek virzīti viena, konkrēta komersanta – MTG grupas – interesēs. Šo likuma grozījumu vienīgā jēga un sūtība ir risināt viena privāta komersanta finansiālās un biznesa problēmas uz Latvijas iedzīvotāju rēķina,” vēstulē deklarē Kots.

LTV vadītājs arī secina, ka likumdevēju darbība, viņaprāt, MTG interesēs, nebeigsies ar EPLL grozījumu pieņemšanu Saeimā, jo tiek prasīti soļi, kas vēl vairāk vājinās LTV kā sabiedriska medija statusu un konkurētspēju.

“Īpaši nepatīkami pārsteidz, ka vienlaikus praktiska uzmanība netiek veltīta pašam svarīgākajam uzdevumam – stiprināt sabiedriskās televīzijas kapacitāti sabiedriskā pasūtījuma izpildē. Nav šaubu un nav jāpierāda, ka kvalitatīvai sabiedriskā pasūtījuma izpildei nepieciešams ievērojams finansējums. Iecerētie likuma grozījumi ne tik vien nostāda LTV pilnīgi nevienlīdzīgā stāvoklī ar komerciālajiem medijiem – papildus jau pašlaik likumā paredzētajiem komercdarbības ierobežojumiem sabiedriskajai televīzijai tiks liegts vienlīdzīgos apstākļos saņemt abonentmaksas no skatītājiem -, bet turklāt pēdējo gadu tendences sabiedriskā pasūtījuma finansējuma apjoma noteikšanā un tiesiskās vides noteikšanā tā izpildei neliecina par patiesu vēlmi stiprināt sabiedrisko mediju,” teikts vēstulē, kas adresēta Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņa (V) un Saeimas deputātiem.

Kots uzsver, ka diskusijās par Latvijas elektronisko mediju nākotni arī izskanējusi ideja par aizliegumu LTV tirgot reklāmas laiku. “Atgādinām, ka MTG grupas pārstāvji ne vienreiz vien publiski pauduši vēl kādu būtisku ieceri savu biznesa interešu stiprināšanai – liegt LTV dalību reklāmas tirgū. Tādēļ aicinām rēķināties, ka ar ierosināto likuma grozījumu pieņemšanu debates nebeigsies.”

“LTV aicina katru Saeimas deputātu pirms šī gada 7.jūnija balsojuma par grozījumiem EPLL izvērtēt šī balsojuma sekas. Aicinām neatbalstīt šādu grozījumu pieņemšanu steidzamības kārtībā, bet kvalitatīvi un vispusīgi izvērtēt gan šos grozījumus, gan nepieciešamās darbības, lai kopsakarībā nodrošinātu vienlīdzīgu, nediskriminējošu un taisnīgu tiesisko regulējumu elektronisko plašsaziņas līdzekļu – televīzijas programmu veidotāju – darbībai visu Latvijas iedzīvotāju interesēs,” raksta Kots.

Kots jau agrāk intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” teica, ka, viņaprāt, valdība un likumdevēji tur LTV “badā” un tiem vairāk rūp nacionālo komerctelevīziju intereses.

LTV vadītāja atklāta vēstule šodien publicēta sakarā ar to, ka Saeimā 7.jūnijā paredzēts pirmajā lasījumā skatīt grozījumus EPLL, kas skar obligātas retranslācijas principu.

Jau ziņots, ka MTG pagājušā nedēļa piekrita Konkurences padomes noteikumiem, kas atļāva “TV3” un LNT apvienošanos zem kopēja īpašnieka un noslēdza darījumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+