×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

LTV iecerējusi veidot kopīgu Baltijas valstu telekanālu krievu valodā (6)

latvijas_televizija

Latvijas Televīzija (LTV) iecerējusi veidot kopīgu Baltijas valstu telekanālu krievu valodā, kurā pārraidītu ziņas un Ukrainā, Krievijā ražotus seriālus “bez propagandas”, tā par jauno ideju biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Šī iecere šonedēļ prezentēta kolēģiem Lietuvā un Igaunijā, informētas šīs valsts “pirmās personas”, kuras devušas konceptuālu piekrišanu.

Belte atklāj – iecere paredz, ka 16 stundas no raidlaika aizņemtu “iepirktais saturs”, proti, Ukrainā un Krievijā ražoti seriāli un filmas, kuros nebūtu “tik daudz kara tēmas”, kā arī propagandas. Pārējā laikā tiktu raidītas lokālās ziņas, piemēram, “Rīta panorāma”, kas Latvijā vēstītu par mūsu valstij svarīgajiem notikumiem, Igaunijā un Lietuvā attiecīgi par šo valstu aktualitātēm. Vienas varētu būt kopīgās – visu triju Baltijas valstu – ziņas.

Paredzēti arī citi informējoši raidījumi un diskusijas.

Aprēķināts, ka “iepirktā satura” translēšana izmaksātu 2 miljonus eiro gadā, tāpat jāparedz nauda arī pašu veidotiem raidījumiem un vienreizējām izmaksām – kanāla “startam” un satelītam. Šie izdevumi vēl nav aprēķināti. Izmaksas līdzīgi segtu visas iesaistītās valstis.

Vai šādam projektam vispār ir iespējams atvēlēt līdzekļus, pagaidām nav zināms. Kā norāda Belte, LTV gaida “gala atbildi” no kaimiņvalstīm. Jā tā būs pozitīva, iecere tiks prezentēta citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, pēc tam Kultūras ministrijai un citiem. Tad varētu tapt arī zināmas kopējās izmaksas.

Patlaban atbalstu šai idejai jau paudusi Ārlietu ministrija (ĀM), kas solījusi palīdzēt šī plāna realizācijā. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) savā “Twitter” kontā iepriekš rakstīja: “Runāju ar LTV ģenerāldirektoru Belti, pilnībā atbalstu LTV ideju veidot kopīgu Baltijas valstu telekanālu krievu valodā, ĀM palīdzēs.”

Cik ilgā laikā šī iecere varētu tapt par reālu projektu, pagaidām nav zināms. Kā norāda Belte, “tas atkarīgs no veselām trijām finanšu ministrijām”.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Koks ar diviem galiem. No vienas puses labi, ka krievvalodīgajiem būtu iespēja redzēt ziņās patiesību par notiekošo Ukrainā un nesagrozītā veidā ziņas kopumā. Bet no otras puses kāpēc neveidot latviski runājošos kanālos tādus raidījumus, kuri ar savu saturu būtu saistoši arī nelatviešiem. Es domāju ar politiku un stulbu satīru nesaistītus – nopietnus raidījumus par saistošām tēmām.

 2. Cik ir kanālu, kas raida latviešu valodā? Cik kanālos tiek raidītas krievu častuškas (Greizie spoguļi), visādi šovi un vecās filmas? Ja tā paskatās, tad tikai LTV1 ir latviešu auditorijai domāts kanāls. Pārējos var skatīties cittautieši. Vēl vienu kanālu klāt krievu valodā, kad aiztaisīts TV3, nu, ziniet…

 3. Pasaules stulbuma kalna gals!
  Ar to arī integrācijai pārvilksim treknu svītru!
  Kāpēc mācīties latviešu valodu, ja pat NACIONĀLĀ televīzija būs krieviski!
  Krieviem jau ir LTV7 ziņas un raidījumi krievu valodā!
  Viņi tos neskatās, jo viņiem vajadzīgi Krievijas kanāli!
  ZEMĒ IZMESTA NAUDA!

 4. Laba doma,ka tik nepaliek runāšanas līmenī….?!?

 5. Tas ir loti laba ideja, kuru vajadzetu jo drizak realizet.

 6. Ļoti nepieciešams arī šāds laikraksts! Nevilcinieties!

Draugiem Facebook Twitter Google+