×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

LTV jaunā seriālā aizsūta trīs rakstniekus uz Latvijas novadiem

Foto: LSM.lvFoto: LSM.lv

Latvijas Televīzija sākusi darbu pie dokumentāla seriāla, kura ietvaros trīs pazīstami latviešu rakstnieki vairākas nedēļas pavadīs laukos, lai fiksētu novadu ļaužu dzīvi un tradīcijas, portālam LA.lv pavēstīja LTV Komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Rakstnieks Māris Bērziņš jau devies uz Valgalciemu Kurzemē, Pauls Bankovskis jūlijā apmeklēs Api Ziemeļvidzemē, savukārt Nora Ikstena mūsdienu Latvijas vērtībās meklēs Slutišķos, Latgalē. Vairāku nedēļu laikā rakstnieki, iepazīstot vietējos ļaudis un to ikdienu, radīs literārus darbus, kuri nākotnē tiks dramatizēti un LTV skatītājiem būs pieejami kā televīzijas iestudējumi. Savukārt LTV komanda viņu darbu un dzīvi ciematā filmēs, lai jau novembrī skatītājiem piedāvātu trīs dokumentālās filmas par rakstnieku gaitām Latvijas ciemos, vienlaikus publicējot arī tur tapušos jaundarbus.

“Latvijas Televīzija iedvesmo ar novatorisku projektu Latvijas simtgadei. Iespēja iepazīt Latviju un tās cilvēkus caur mūsu rakstnieku, dokumentālistu un dramaturgu radošu sadarbību un jaunradi,” tā projektu savā “Facebook” kontā vērtē LR kultūras ministre Dace Melbārde.

“Rakstnieku uzdevums ir vairākas nedēļas dzīvojot konkrētajās vietās, radīt stāstus, kuriem ir divi noteikumi: tiem ir jābūt radītiem šajā vietā un laikā, kāds tas ir žanrs, kas tur notiek, tas vairs nav tik svarīgi, bet mēs ceram, ka viņi radīs iedvesmu no vietējiem iedzīvotājiem, vietējās dabas un notikumiem,” norāda LTV kultūras satura redaktore Gunta Sloga.

“Man ir laimējies tagad izrauties uz ilgāku laiku no ierastās vides un tas nebūt nenāks par ļaunu, jo nevajag jau tikai no sevis vilkt laukā, vajag arī gūt reālus iespaidus, tikties ar reāliem cilvēkiem, un es ceru, ka tas būs bagātinošs brauciens,” – saka rakstnieks Māris Bērziņš.

Šis ir viens no pirmajiem LTV projektiem, sagaidot Valsts simtgadi, un tā galvenie mērķi ir veicināt jaunradi latviešu literatūrā un dramaturģijā, kā arī stiprināt nacionālo pašapziņu un dokumentēt dzīvi Latvijas novados, norāda Pudule.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+