Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
23. maijs, 2015
Drukāt

LTV: Jūrmalā septiņu tiesnešu vietā var palikt tikai divi (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Jūrmalas pilsētas tiesai drīzumā varētu nākties strādāt vien divu tiesnešu sastāvā, 23.maijā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Jūrmalas tiesā līdz šim strādāja septiņi tiesneši. No darba atbrīvota Solvita Glaudāne, viena no trim bijušā Jūrmalas domes priekšsēdētāja Raimonda Munkevica lietas tiesnesēm, kuru šādi sodīja par tiesas apspriedes noslēpuma pārkāpšanu. Uz citu tiesu strādāt pārgājusi otra Munkevica lietas tiesnese Ilze Freimane. Savukārt lietas šobrīd neizskata Tatjana Bormane, kura no darba atstatīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ierosinātas lietas ietvaros par iespējamu naudas došanu ārstam saistībā ar darbnespējas lapas izrakstīšanu.

Tikmēr tiesnese Dzintra Danberga nolēmusi dodas pensijā, bet tiesnese Biruta Horuna, kura skata arī vienu no Zolitūdes traģēdijas civillietām, uzvarējusi konkursā un, visticamāk, turpmāk strādās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Raidījums vēsta, ka pirms tam Horunai gan vēl jāstājas Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšā, jo viņai pārmet kavēšanos ar sprieduma rakstīšanu.

Līdz ar to patlaban tiesā lietas izskata trīs tiesneši, bet līdz ar Horunas aiziešanu paliktu tikai divi.

Jūrmalas tiesas priekšsēdētāja Svetlana Beļavska nekomentēja, vai pret kādu no strādājošajiem tiesnešiem ir ierosinātas disciplinārlietas.

Tomēr, runājot par nelielo tiesnešu skaitu tiesā un viņu kapacitāti, Beļavska norādīja, ka tiesa spēja nodrošināt darbu četru tiesnešu sastāvā, tāpēc problēmas to izdarīt trīs tiesnešus sastāvā nebūšot. Turklāt, tiesā jau stažējoties divi jauni tiesneši.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. x : 2 > x : 7 ?

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+