Kultūra
Kultūrpolitika

LTV Kultūras ziņām mainās vadītāji2

Jaunie Kultūras ziņu vadītāji. Publicitātes foto. Latvijas Televīzija

No 1. augusta Latvijas Televīzijas Kultūras ziņās skatītāji ierastajā laikā vairs nesatiks Evu Johansoni un Edgaru Raginski. Turpmāk skatītājus sveicinās Jānis Holšteins-Upmanis un Kristīne Komarovska, paziņojumā informē televīzija.

Līdzšinējā Kultūras ziņu un citu LTV kultūras raidījumu vadītāja Eva Johansone ir pirmdzimtā gaidībās, un nu dodas atpūtā, savukārt Edgars Raginskis nolēmis turpināt izglītošanos un dosies uz Honkongu, kur uzsāks doktorantūras studijas mūzikas un mediju žurnālistikā.

Jānis Holšteins-Upmanis, kurš pazīstams ar skatuves vārdu Goran Gora, stāsta: “Es kā mūziķis esmu sadarbojies ar Latvijas Televīziju dažādos formātos jau 13 gadus – kopš aktīvi muzicēju, tomēr šis tiešām ir jauns izaicinājums,” viņš atzīst. Latvijas kultūras vidē Jānis darbojies ne vien kā mūziķis, bet arī kā pasākumu režisors, scenogrāfs un vadītājs, viņš ir arī Imanta Ziedoņa muzeja radošais direktors un aktīvi darbojas fondā “Viegli”.

Kristīne Komarovska zināma gan kā Latvijas Radio Pieci.lv raidījumu producente un vadītāja, gan 360TV raidījumu vadītāja. Viņa teju piecus gadus bijusi grupas “Astro’n’out” menedžere, vadījusi mūzikas un kultūras žurnālu “Figaro”, producējusi pasākumus un koncertus.

“Bija sesijas laiks un gatavojos eksāmeniem, kad saņēmu zvanu no [Ievas Rozentāles] ar piedāvājumu piedalīties provēs. Tajā brīdī vēl biju dilemmas priekšā vai palikt vēl uz gadu Grieķijā vai doties mājup, bet sapratu, ka nemūžam sev nepiedotu, ja palaidīšu šo iespēju garām. Esmu priecīga uzticēto pienākumu, jo Latvijas kultūrtelpa ir vide, kurā jūtos kā zivs ūdenī,” atzīst Kristīne.

“Mums ir svarīgi, lai Kultūras ziņu vadītāji ir tādi, kuri paši aktīvi piedalās kultūras dzīvē. Vēstnešiem ir jāzina, par ko viņi stāsta!” par vienu no pamatprincipiem, izvēloties Kultūras ziņu vadītājus, teic Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle. “Gan Jānis, gan Kristīne tādi ir. Jānis ir pazīstams mūziķis, kurš pats aktīvi koncertē, turklāt ir sevi apliecinājis arī citās radošās jomās. Savukārt Kristīnei piemīt kultūras žurnālista un producenta talants, un viņa vienlaikus fascinē gan ar savu atvērtību un vienkāršību, gan dzirkstošo interesi par Latvijas kultūru,” jauno vadītāju izvēli skaidro Ieva.

LA.lv