×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

LTV: Lasītājs ticis maldināts (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Televīzijas logo.

Šā gada 3. decembra laikraksta “Latvijas Avīze” (“LA”) 4. lpp. rubrikas “Redakcijas viesis” materiālā “”Vienotība” kursu nemainīs” Voldemārs Krustiņš savā pirmajā jautājumā redakcijas viešņai – politiķei Solvitai Āboltiņai – jautā: “Pēc manas saprašanas, “Vienotība” šodien ir visādā ziņā valdošā varas partija Latvijā. Un kā tāda tā šonedēļ dosies uz savu kongresu. Tātad tieši “Vienotība” nosaka Latvijas politisko virzienu, ārējo un iekšējo politiku, kontrolē valsts finansēto televīziju.”

Ņemot vērā, ka šo jautājumu politiķei uzdod viens no “Latvijas Avīzes” vadošajiem ekspertiem, kurš pilda arī redakcijas padomes priekšsēdētāja amata pienākumus, nav apšaubāms fakts, ka “LA” lasītājs šo uztver kā apgalvojumu un laikraksta viedokli.

Latvijas Televīzijai (LTV) kā sabiedriskajam medijam šāda attieksme kategoriski nav pieņemama. Uzskatām šo izteicienu par apzinātu rīcību pret LTV un arī par laikraksta lasītāju maldināšanu.

LTV līdzīgi kā “LA” gadu desmitiem ir bijusi kopā ar savu valsti un tautu kā smagos, tā arī patīkamos brīžos. Esam piedzīvojuši dažādus laikus. Tomēr visu šo laiku Latvijas Televīzija savā darbībā ir nesusi sabiedrības vērtības un turpina to darīt arī pašreiz. Tas nav apvienojams ar “partiju kontroli” pār medija darbu.

Mulsina šāds apgalvojums laikā, kad Latvijas Televīzija ir nostiprinājusi savas pozīcijas Latvijas informatīvajā telpā un ievērojami palielinājusi savu konkurētspēju skatītāju vidū.

Šāds apgalvojums ir izraisījis pamatotu sašutumu LTV kolektīvā un radījis neizpratni par šādu Latvijas Televīzijas darba “novērtējumu” no “Latvijas Avīzes” un V. Krustiņa puses.

Aicinu jūs, kolēģi, nodrošināt iespēju Latvijas Televīzijai skaidrot laikraksta lasītājam un, ja nepieciešams, arī “LA” kolektīvam sabiedriskā medija vietu un lomu demokrātiskā valstī un principus, kā tiek veidots LTV saturs un kā notiek tā kvalitātes un daudzveidības kontrole.

LTV kolektīva vārdā valdes 
priekšsēdētājs Ivars Belte,

LTV Ziņu dienesta direktore 
Iveta Elksne,

LTV Informatīvi dokumentālo, 
ziņu un sporta raidījumu satura 
redaktore Rita Ruduša

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Lasītājs>Jurchiks/Aldis Atbildēt

  Tiešām!

 2. Tauta ir pieradusi pie kunga un ar visiem spēkiem cenšās to sameklēt. Zaudējot kungu galīgi apmaldījusies – iznāk ka katram ir vienkārši godīgi jāstrādā nevis jāuzstājās sapulcēs ar savu “odobrjam”. Tāpēc arī daudziem grībās “vēlētu prezidentu”, cerot ka būs dasnāki valsts atbalsta maksājumi visādām neražojošām tautas grupām. Ar to “grēko” ne tikai Krustiņš bet arī pate LTV. Tāpēc jau tik asa reakcija uz nepārāk veiklu izteicienu.

 3. Krustiņš jau visa mūža garumā ir pieradis sajust partijas vadošu roku. Viņam tas ir tik dabiski, ka viņš pat nejautā. Jautājums bijis parliecināties, kurš tas kungs kuram jākalpo. Tāpēc arī nevajag brīnīties par jocīgām publikācijām, rakstu nosaukumiem, bildēm kas pabrīžām parādās LA – tā kā 25. kadrs.

 4. Paskatoties kādi cilvēki šobrīd uzdod toni ltv, nav nekādu šaubu par vienotības dominanci un noteikšanu. Ja augstas amatpersonas ņēmušas dalību pašvaldību vēlēšanās Jaunā laika sarakstā, tad diez vai tās var uzskatīt par SC atbalstītājām. Belte vienkārši nepārzin pats savu dārziņu, kurā sēž kā puķu stūrītī. Un ja ziņu žurnālistiem ir taisnie vadi ar vienas noteiktas partijas biroju, ko tad brīnīties, ja info saskaņo?

 5. Drīzāk Krustiņam būtu vērts pajautāt LTV vadībai, par kādu naudu Ziemassvētku vakarā tika rādīta “ģimenes” filma, kurā mazs bērns ne tikai ņēma saldumus no svešinieka, bet pat BRAUCA LĪDZI UZ MĀJĀM! Un tai pašā filmā geju pāris bija. Jautājums – kā interesēs tik nenormālas situācijas tiek rādītas kā normālas?

 6. Un man likās, ka tik ļoti izraut no konteksta tikai Lapsa prot…

 7. Vienīgais ko prot LTV1 iesaistīties nevisai skaidros pasākumos kur tiek vākti naudas līdzekli. PAr piemēru jāmin puisēnam Dāvim vāktie līdzekļi. LTV1 neviena vārda nepiemin par ģimenes sastāvu , darbošanos un kur ģimene dzīvo un maksā nodokļus. Laikam LTV1 bija ieinteresēta to neminēt, lai sabiedrība to nezinātu.

 8. Kaut kāds sviests!!! Kur intervijā Belte, Elksne un Ruduša izlasīja, ka cienījamais V.Krustiņa k-gs kaut ko apgalvo un kādu maldina? Savukārt es secinu, ka biedrs Belte maldina LA lasītājus, jo stipri šaubos, ka notikusi LTV kolektīva sapulce, kurā nolemts sūtīt šāda satura murgojumu. Tātad jautājums, kas devis tiesības Beltem parakstīties VISA LTV kolektīva vārdā? Un vēl, ne jums trijiem spriest par Latvijas avīzes lasītāju prāta spējām. Kauns par tādiem sabiedriskās televīzijas vadītājiem (kaut gan laikam jau pareizāk būtu teikt par politiskajiem ielikteņiem)

 9. Bet viņi visi nepateica, ka tā nav, tikai pateica,ka nav apvienojama kontrole ar ar vērtību nešanu , bet strikts noliegums neseko, kāpēc?

 10. Cilvēki vairs nedrīkst uzdot jautājumus – lūk cik tālu ar savām lielajām algām izlepusi LTV vadība , ka cilvēki = nodokļu maksātāji tiem nulle ! Tā vis neies cauri !!! LR Satvermes pārkāpšana jums dārgi maksās biedri Belte .

 11. No mūsu nodokļiem tiek uzturēta ( arī no Voldemāra Krustiņa nodokļiem) Latvijas valsts televīzija ! Tātad mums ir tiesības uzzināt – kas notiek ar mūsu naudu ! Kas mūsu naudu pārvalda ? Pareizi – Saeima ! Citas televīzijas iztiek bez mūsu naudas kā LNT,TV3 un citas . Tās ir interesantākas. Sēdēs mums uz kakla , par mūsu naudu, un rādīs mums FIGU ! Tā neies cauri pilsoni Belte un tie pārējie LTV. LTV neskatāma – Panorāma un de Facto pilngs murgs. Jāmaina LTV vadība !!!

  • Kādas muļķibas! LTV1 ir pat ļoti skatāma! Tur ir daudz interesantu raidījumu, kamēr LNT ieslēdzu tikai retu reizi, jo ir sajūta, ka esmu iemaldījies kadā no krievu kanāliem un + vēl šīs vardarbības pilnās filmas..

Draugiem Facebook Twitter Google+