×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

LTV: Latvijas grāmatnīcā pārdod Ukrainā aizliegtas grāmatas, kas kurina naidu un slavina separātismu (18)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Latvijas grāmatnīcā “Polaris”, kuras specializācija ir grāmatas krievu valodā, ir nopērkamas vairāk nekā puse no grāmatām, kas ir aizliegtas Ukrainā, jo tās kurinot uz naidu un separātismu, pirmdien ziņoja “Panorāma”.

Ukraina “melnajā sarakstā” iekļāvusi kopumā gandrīz 40 grāmatas. Latvijā nopērkamajās grāmatās lasāms, ka Ukraina jau izsenis bijusi nacistu valsts, daudz pieminēta krievvalodīgo apspiešana, slavināta Krimas aneksija.

Viena no šādām grāmatām ir nacionālboļševika Eduarda Ļimonova sacerējums “Kijev kaput”. Citas grāmatas autor Dušenovs vairākus gadus pavadījis cietumā par naida kurināšanu.

“Polaris” īpašniece un direktore Jeļena Bistrova skaidrojusi, ka viņas veikalos neesot cenzūras attiecībā uz Ukrainas notikumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Patīk lasīt grāmatas Atbildēt

  Tiek slavināta Krimas aneksija?
  Šausmīgi!
  Par USA ‘aneksiju’ tur nebija nevienas grāmats?
  Lai kā tur bijis ar Krimu, bet tur notika Tautas referendums par Krimas atkal pievienošanu krievijai kā tas bijis līdz 1954.gadam!

 2. Так вот оно, любимое занятие латышской интеллигенции – строчение доносов! А разве этот сюжет по сути своей не есть донос?! А давайте тогда вообще книги зжигать, а ещё лучше, зжигать на кострах инквизиции и авторов этих книг и тех, кто их читает. Ведь было такое в недавней истории, помните. А вспомните, как в своём революционном порыве, вы выкидывали неугодные вам книги на помойку из библиотек. Хотите продолжить этот праздник мракобесия?

 3. Ukraina lai pati nodarbojas ar grāmatu u.c. veida cenzūru . Tiks paši galā. Nav gan saprotams , kas te būtu LTV darbiniekiem darāms . Citu LATVIJAS tēmu vairs nav , par ko satraukties un vēstīt ?
  Ir iespējams , ka nu būs labu labā BEZMAKSAS reklāma veikaliem , kas lielai daļai Latvijas iedzīvotāju nebija pat zināmi.
  Atgriešanās Glavļita laikos no PSRS bēdīgi slavenās prakses ?

 4. naidu un seperātismu kurina mūsu mēdiji un tūdaliņu slānis kas ir gatavi būt lielāki ukraiņi par pašiem ukraiņiem. saimnieki pasūtijuši naida kurināšanu, tad nu cenšas visiem spēkiem

 5. Ja es tirgotu grāmatu, kurā Krievija būtu aprakstīta kā nacistu un slepkavu valsts, tad DP ātri ierosinātu lietu par nacionālā naida kurināšanu, jo dažādi kruki, bucinieces un vēl velnszinkādi etnisko lietu eksperti atzītu, ka svētajai un kulturālajai krievu pasaulei varētu būt aizskartas goda un sirdsapziņas jūtas.

  • bet tu paprovē pirms melo Atbildēt

   krieviju lamāt pie mums ir modē, pamatoti, nepamatoti, galvenais žulti izgāzt un DP to uzskata par normu. DP vajā tikai tos kas krieviju nelamā, vai nedo dies vel atmasko klajos propogandas melus musu medijos. tad DP uzreiz atrodas

 6. Drīz arī Latvijā notiekošo ar prātu būs grūti saprast.Ziedojumi okupācijas spēkiem,atbalsta mītiņi,vēsturisku orientieru apzināta kropļošana…pilnīgi legāli un atbilstoši aizliegumam par cenzūru.Kur ir tā robeža starp drīkst-nedrīkst.Lauzt nepareizu karogu kātus ir slikti,bet pārdot nepareizas grāmatas nav slikti.

 7. Nu tad izņemiet,bet ne runājiet.Dariet to.

  • Labi ir, ka vismaz runāt par to sāka. Ja jau Ļimonova un Djukova grāmatas var tirgot, tad jau var arī tikpat labi arī Hitlera “Mein_Kampf” izlikt grāmatnīcas plauktā. Tas pats fašisms.

 8. Atklātu staļinistu un Ukrainu noniecinošas grāmatas tirgo ne tikai Polaris, bet arī Valters un Rapa.

 9. ELIS AIZDEVUMA FIRM šobrīd PIEšķIRT OUT aizdevumu ar ļoti zemu likmi
  sazinieties ar mums:www.elis-loan-service.mycylex.co.uk/

 10. Izvērtējiet gan! Bet vēl labāk – pārtulkojiet un pārpublicējiet.

 11. Nu šis grāmatas taču var tirgot,jo nav jau Grantiņa sarakstītas,Pēc ši s ziņas varam secināt kas ir DP,SAB,NDK,NDP uttToties LA bez Krustiņa šodien lasu pēd.lpp.jautājumu “Kapēc Pirmās LV ģenerāli,kurš nomiris ne Latvijā glabā Brāļu kapos?”Kā vispār ko tādu var jautāt un KĀ var iedrukāt?Āboltiņa patrieca Krustiņu par opozicionāra “Vienotības”interviju.Atvainojos,bet LA pārtop par NRA-2.Pēc abonomenta beigām,ja tā turpināsiet — neturpināšu pasūtīt.Kāds tracis būtu,JA vācieši savā grāmatveikalā tirgotu “Main kampf”!PAT ļooti cien./ bija gods tikties ar šo vēsturnieku man !/ A.Šildi izrāva no skolu bibliotekām !!!Kapēc nedrukā Švābi,Ģērmani,Šildi,Andersonu utt.?
  Bet godā LV Ļimonovs,Djukovs u.c. vēstures meļi un kropļotāji.
  Jājautā KĀDA ir Latvijas politiķu ideoloģija un sapratne par vēsturi un valsts pašcieņu ??

  • nesaprotu, kāpēc jūs tik nicinoši izteicāties par NRA. tā faktiski ir vienīgā avīze, kas publicē nacionālistiskus rakstus un intervijas. paldies dievam, ka tur ir Veidemanes kundze, kas ir īsta nacionāliste un patriote.

   • NRA, cik es sapratu, Lembergs salasījis visus krievu mīlošos avīžniekus. Viņi arī labprāt slavētu krimnaš un uzstātos pret fašisma Ukrainā.

  • Vismaz pēdējā laikā LA mobīlā versija ir salīdzinoši pārāka par NRA,tur protams Veidemanei ir atļauts izteikt kādu tautā populāru viedokli,bet kopumā jau ventspils Aivara nauda ir jāatpelna.

 12. Un pareizi. Grāmatu aizliegšana ir bezjēdzīga, jo ne jau grāmatas veido politisko vidi Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+