×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

LTV noraida “Mad Show Boys” pārmetumus

Latvijas Televīzija (LTV) noraida muzikālās apvienības “Mad Show Boys” pārmetumus par “Eirodziesmas 2012” fināla norises balsojumu, aģentūru LETA informēja LTV 1.kanāla pašreklāmas redaktors Jānis Kalve.

“Mad Show Boys” Eirovīzijas nacionālajā konkursā izpildīja dziesmu “Music Thief”, kuras autors Garijs Poļskis vērsās LTV ar sūdzību par “Eirodziesma 2012” balsojumu, jo viņa rīcībā esot informācija, ka žūrijas balsošanas istabā pirms balsošanas tika izplatīta nepatiesa informācija, ka “Music Thief” uzvaras gadījumā Latvijai draudētu tiesas prāva par autortiesību pārkāpumiem, tāpēc dziesma jāvērtē ar zemu atzīmi.

Kalve minēja, ka LTV rīcībā nav informācijas, ka kāda persona žūrijas balsošanas istabā būtu izplatījusi sūtītajā vēstulē minēto informāciju.

Neviens no žūrijas locekļiem nav vērsies pie LTV ar sūdzību, ka kāda persona vai kāds no žūrijas locekļiem ir devis norādījumus vai mēģinājis tos ietekmēt. Ņemot vērā, ka katrs žūrijas loceklis konkursa dziesmas vērtē individuāli, dziesmas vērtējumu apliecinot ar savu parakstu, LTV nav pamata apšaubīt žūrijas balsošanas rezultātus un iejaukties tās kompetencē. Eirovīzijas nacionālās atlases žūrija kā ekspertu komisija ir neatkarīga un darbojas autonomi.

Tāpat Poļskis savā vēstulē LTV pauda pārmetumus par kritērijiem žūrijas dalībnieku atlasē. Kā skaidro LTV, galvenais kritērijs žūrijas locekļa izvēlē ir nevis žūrijas locekļa saistība vai tā neesamība ar kādu personu, bet gan žūrijas locekļa saistība vai tās neesamība ar pašu dziesmu kā tās producentam, autoram, izpildītājam vai kādā citā veidā tā, ka žūrijas loceklis būtu personīgi ieinteresēts dziesmas dalībai konkursā.

LTV arī uzsver, ka ikvienas dziesmas vērtējums ir subjektīvs, vai tas būtu žūrijas vai skatītāju vērtējums. Katram no viņiem ir tiesības un pat pienākums paust savu viedokli. Tāpat kā katram konkursa dalībniekam ir pienākums šo viedokli respektēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+