Latvijā
Rīga

Kratīšana pie Rīgas domnieka veikta kriminālprocesā par naida izraisīšanu0


 Rīgas domes deputāts Aleksejs Rosļikovs
Rīgas domes deputāts Aleksejs Rosļikovs
FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šodien notikusi kratīšana Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Alekseja Rosļikova (“Saskaņa”) kabinetā, vēsta Latvijas Televīzija.

Pēc tās Rosļikovs operatīvo darbinieku pavadībā pametis Rīgas domi.

Kratīšanu Rosļikova kabinetā veicis Valsts drošības dienests, liecina LTV rīcībā esoša neoficiāla informācija.

Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps (LA) aģentūrai LETA norādīja, ka redzējis Rosļikovu aizejam kopā ar kādas drošības iestādes darbiniekiem, tomēr nemanīja, ka darbinieki būtu izņēmuši datoru, dokumentus vai citus pierādījumus.

“Saskaņas” frakcijas deputāts Mihails Kameņeckis (S) aģentūrai LETA sacīja, ka par drošības iestāžu vizīti pie partijas biedra viņam nekādas informācijas nav.

“Tas gan arī ir loģiski, jo drošības dienestu darbinieki parasti par saviem apmeklējumiem neinformē,” piebilda deputāts.

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) aģentūrai LETA apliecināja, ka bija klāt šajās procesuālajās darbībās, ko paredz viņa kā domes pagaidu vadītāja amats. Vienlaikus neko sīkāk viņš nekomentēja, uzsverot, ka ir parakstījies par ziņu neizpaušanu.

VDD veic procesuālās darbības vairākos objektos

Šodien, 24. aprīlī, VDD veic tiesas sankcionētas procesuālas darbības vairākos objektos, liecina dienesta oficiālais paziņojums.

Šīs darbības tiek veiktas kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 78. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs VDD no plašākiem komentāriem šobrīd atturas.

78. pants attiecas uz darbībām, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Min, ar ko saistīta kratīšana

Aģentūra LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VDD veiktās darbības saistītas ar šī gada februārī izplatītajām skrejlapām, uz kurām pausts aicinājums ierasties uz partijas “Saskaņa” atbalsta mītiņu. Tāpat darbības, iespējams, veiktas saistībā ar sociālo tīklu vietnē “Facebook” esošās lapas “101.kilometrs” aktivitātēm.

Aģentūra LETA novēroja, ka šajā platformā tiek publicēti ieraksti, kas bieži vien vēsta par Latviju kā neizdevušos valsti, tostarp, izsmejot pie varas esošos politiķus. Tāpat ierakstos bieži kritizēta Rīgas domes vadība.

Sociālajos tīklos toreiz izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem tika izplatītas lapiņas, kurās redzams nu jau atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri uz kuru ķiverēm kāškrusta vietā attēlots logo, kas ir līdzīgs nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK logo. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu: “Tāpēc, ka krievs”.

Rosļikova amatpersonas deklarācijā par 2018.gadu norādīts, ka viņam pieder dzīvoklis Rīgā. Galvaspilsētas pašvaldība darba algā Rosļikovam aizvadītajā gadā izmaksājusi 12 372 eiro. Deputātam ir arī parādsaistības 106 050 eiro apmērā.

Viņš bez darba Rīgas domē bijis arī valdes loceklis uzņēmumā SIA “ORDO Security”, kur viņam pieder arī kapitāldaļas. “Firmas.lv” informācija liecina, ka šim uzņēmumam izveidojies nodokļu parāds 28 083 eiro apmēra un pērn tiesa uzņēmumu pasludināja par maksātnespējīgu.

Saistītie raksti

Viņš pērn strādājis arī par direktoru uzņēmumā “TaksiLV”, kuram saskaņā ar “‘Firmas.lv” informāciju izveidojies 9600 eiro liels nodokļu parāds. Pērn no šī uzņēmuma Rosļikovs algā saņēmis 1725 eiro.

Rosļikovs ir arī valdes loceklis Apsardzes darbinieku biedrībā, Latvijas Apsardzes nozares darbinieku arodbiedrībā un Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrībā.

LA.lv