×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

LTV: policija netiek galā ar krāpniekiem, kuri portālā “draugiem.lv” izkrāpj naudu (5)

Foto - la.lvFoto - la.lv

Policija jau pusotru gadu netiek galā ar Lielbritānijā dzīvojošiem jauniešiem no Latvijas, kuri no sociālā tīkla “Draugiem.lv” lietotājiem izkrāpj naudu un bankas datus, piektdien ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Raidījums ziņo, ka sākumā krāpnieki no “Draugiem.lv” lietotājiem izvilināja profila paroles un tad šo cilvēku vārdā izkrāpa naudu citiem portāla lietotājiem, taču redzot, ka gada laikā policija viņiem tā arī nav tikusi klāt, jaunieši krāpšanu realizē jau no saviem īstajiem profiliem. Vēstulēs citiem portāla lietotājiem krāpnieki izsūta piedāvājumus par neticami zemu cenu iegādāties labu aparatūru – pārsvarā televizorus un viedtālruņus, zemo cenu skaidrojot ar pēkšņu vajadzību pēc naudas. Savukārt tad, kad pircējs naudu pārskaitījis, seko atbilde, ka sarežģījumu dēļ darījums nav noticis.

“Draugiem.lv” runasvīrs Jānis Palkavnieks raidījumā pastāstīja, ka otrs krāpšanas veids tiek realizēts, izkrāpjot informāciju par bankas kartēm, vēlāk to izmantojot saviem pirkumiem internetā.

“Panorāma” vēsta, ka kopumā ziņots par vairākiem desmitiem krāpšanas gadījumu. “Draugiem.lv” administrācija centusies bloķēt noziedznieku IP adreses, taču tās visu laiku tiek mainītas.

Palkavnieks sacīja, ka ir noskaidrota visa informācija par noziedzniekiem, tomēr ar viņiem sazinoties, krāpnieki visu noliedz.

Savukārt Valsts policijas pārstāve “Panorāmai” pastāstīja, ka ārvalstu tiesībsargājošajām institūcijām nosūtīts starptautiskais krimināltiesiskās sadarbības lūgums uzsākt izmeklēšanas darbību ārvalstīs, un uz šo lūgumu saņemta atbilde, ka, ņemot vērā to, ka šī nav pati smagākā lieta, atbilde par izmeklēšanas progresu tiks saņemta ne ātrāk kā pusgada laikā. Vienlaikus “Panorāma” atzīmē, ka pusgads no lūguma izteikšanas jau ir pagājis, tomēr atbilde no Lielbritānijas puses vēl nav saņemta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Draugiem.lv pasi izkrapj naudu. Papildini statistiku, adinas, macinu…tiksi noblokets. Atblokejot statistika ir beigusies. Bezatbildigi dzes profilus ar cilveku ievietotiem video un atminam. Vairaki joka pec pasudzas un tavs profils ir noblokets. Esmu loti aizvainota uz so portalu un ari mani draugi tur, jo rakstot man uzradijas, ka esmu vinus noblokejusi. Tads kauns un es uzticejos tik zemiskiem cilvekiem.

  2. Nu redz, cik mēs vērti tai Eiropas līmenī …

  3. domaju!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

    ja ir aitas 21 gs tad cirpeji ir loti daudzus gs un ieteiktu policijai nenemt vera tadas mulkiba ji cilveks jo vairak nopelna jo palieks sikstulis un nevelas nopirkt veikala jaunu preci,bet ka mulkis velas nopirkt par velti seit pat gais nav par velti…………………

  4. IP adrese vien nelīdzēs dabūt banu , IP adresi var mainīt kā cimdus pa 100 reizes dienā .

    Prikols ir tāds daugiem.lv portālam vajadzētu mēgināt dot banu pa IP un MAC adresi, principā bans pa dzelzi !!! e-pastu un lietotāju tāpat bloķēt. un vel laba doma iemest informāciju par tiem kas to dara kādā starptautiskā organizācijā kas ņemās ar krāpniekiem. sniegt ziņas interpolā !!!

  5. Paldies! Šī informācija atnāca pašā laikā. Vakar man tāda vēstule pienāca. Nosūtīju policijai. Bija arī pagājušā gadā – tad arī nosūtīju policijai. Šie gan bija no Latvijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+