Mobilā versija
+15.3°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
2. februāris, 2017
Drukāt

LTV rādīs filmas “Modris” un “Es esmu šeit”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no Renāra Vimbas filmas "Es esmu šeit"

Nākamajā nedēļā, 9. un 11. februārī, LTV1 ēterā būs skatāmas divas latviešu režisoru filmas, kas pēdējos gados izpelnījušās lielu skatītāju un kino industrijas pārstāvju atzinību – Jura Kursieša drāma “Modris” un Renāra Vimbas spēlfilma “Es esmu šeit”, LA.lv uzzināja televīzijā.

Ceturtdien, 9. februārī, plkst. 21.45 LTV1 ēterā būs skatāma viena no pēdējo gadu populārākajām un kinoteātros skatītākajām latviešu filmām “Modris”. Jura Kursieša emocionāli uzlādētā debijas drāma ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par 17 gadīgo Modri – bez tēva augušu pusaudzi, viņa atkarību, tās izraisītu zādzību un piespriesto sodu. Modra lomu atveido Kristers Pikša, kurš tika atrasts rūpīgā un ilgā atlases periodā, bet viņa māti atveido Rēzija Kalniņa.

Savukārt 11. februārī plkst. 21.25 LTV1 ēterā būs skatāma režisora Renāra Vimbas debijas filma “Es esmu šeit”, kurā lomas atveido Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Zane Jančevska, Ruta Birgere un Rēzija Kalniņa. Tas ir aizkustinošs stāsts par meiteni Raju un viņas brāli Robi. Spēlfilma “Es esmu šeit” ir izsmalcināts sievietes rakstura veidošanās portretējums – pieaugšanas stāsts, kuru caurvij vientulības, vilšanās un pirmās mīlestības pārdzīvojums. Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursa programmas “Generation” kategorijā “14plus” tā ieguva galveno balvu – Kristāla lāci.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (5)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+