Latvijā
Sabiedrība

LTV rādīs jaunās latviešu filmas “Baltu ciltis” un “Nameja gredzens”0


Kadrs no Aigara Graubas spēlfilmas “Nameja gredzens”. Galvenajā lomā zviedru aktieris Edvīns Endre.
Kadrs no Aigara Graubas spēlfilmas “Nameja gredzens”. Galvenajā lomā zviedru aktieris Edvīns Endre.
Publicitātes foto

Lāčplēša dienā Latvijas Televīzijā visas dienas garumā būs dažādas tiešraides, bet vakarā kanāls demonstrēs jauno latviešu filmu “Baltu ciltis”. Vakara izskaņā LTV1 skatītāji varēs vērot īpašu pirmizrādi – simtgades filmu “Baltu ciltis”.

Savukārt 17. novembrī Latvijas Televīzija rādīs filmu “Nameja gredzens”, liecina LTV pašreklāmas.

11. novembra rīts plkst. 9 LTV sāksies ar tiešraidi no ekumēniskā dievkalpojuma Doma baznīcā.

Plkst. 12.55 LTV1 skatītāji varēs vērot tradicionālo Lāčplēša dienai veltīto militāro parādi. Šoreiz Rīgas garnizona un Iekšlietu ministrijas militāro vienību parāde notiks laukumā pie Brīvības pieminekļa.

Plkst. 14.05 LTV1 būs vērojams etniski stilizētais koncertuzvedums “Dod, Dieviņi!”. Lai arī ierakstīts jau pērn, šī būs koncerta televīzijas pirmizrāde. Koncertprogrammā iekļautas dziesmas Antras Stafeckas, Daiņa Skuteļa, Uģa Rozes, Anmary, Valtera Frīdenberga, Kristīnes Kārkles izpildījumā – gan latviešu tautasdziesmas, gan Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Raimonda Tigula un citu komponistu melodijas.

Ierastie “Nacionālie dārgumi” plkst. 16.05 būs veltīti leģendārajai rokoperai “Lāčplēsis”, bet “Daudz laimes, jubilār” plkst. 17.20 piedāvās tikties ar aktrisi Ausmu Kantāni-Ziedoni.

Plkst. 18 sāksies Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidums. Tiešraidēs no Rīgas, Bauskas, Valmieras, Preiļiem Alūksnes un Kuldīgas LTV žurnālisti – Gundars Rēders, Imants Frederiks-Ozols, Dāvis Valdnieks, Uģis Joksts, Gusts Kikusts, Jānis Holšteins-Upmanis un Māris Klūga – vēstīs par Lāčplēša dienas pasākumiem un to, kā ļaudis piemin Lāčplēša dienu visā Latvijā.

Pēc tam – plkst. 19.10 – LTV1 skatītāji varēs vērot unikālu dokumentālo filmu “Iezīmētie”, kas tapusi pirmo brīvprātīgo rezervistu apmācības kursu laikā. Nacionālo bruņoto spēku sniegtā iespēja apgūt karavīra iemaņas, lai kļūtu par rezerves karavīru, piesaistīja dažādus cilvēkus no visas Latvijas, un filma parāda, kāda ir cīņa ar sevi un kāda ir karavīra darba neredzamā puse.

Pēc “Panorāmas” – plkst. 21 – būs vērojams vēl viens Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidums, savukārt pēc tā, plkst. 22 LTV1 skatītājiem piedāvāsim īpašu pirmizrādi – Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” tapušo brāļu Ābeļu filmu “Baltu ciltis”.

Populārzinātniskā dokumentālā filma vēsta par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju.

LTV7 skatītāji plkst. 17 varēs vērot citu simtgades filmu – Askolda Saulīša “Astoņas zvaigznes” – dokumentālu stāstu par latviešu strēlniekiem. Savukārt plkst. 21.30 būs vērojama dokumentālā filma “Četros no rīta mežā”. Tas ir stāsts par pieciem Latvijas karavīriem un to, kāda ir viņu sadzīve un vērtības, kas viņiem šķiet sargājamas.

LA.lv