×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
21. augusts, 2016
Drukāt

LTV: Rīgas ielu remontus uzrauga KNAB aizturētās amatpersonas bijušais uzņēmums

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Šā brīža ielu remonti Rīgā

Rīgas domes (RD) Satiksmes departaments noslēdzis 26 līgumus par galvaspilsētas ielu remontu būvuzraudzību ar SIA “Bild”, kas pirms pāris gadiem piederēja atstādinātajam Būvdarbu uzraudzības nodaļas vadītājam Uģim Brožam, svētdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) departamentā ir izņēmis visus līgumus ar šo uzņēmumu, kā arī nopratinājis tagadējo īpašnieku.

Raidījums norāda, ka jūnija vidū Rīgas domes Satiksmes departamentā (RDSD) ieradās KNAB darbinieki. Viņus interesēja departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītāja Brožas kabinets. Vienlaikus kratīšana notika arī uzņēmuma “LNK Industries” birojā, kur uz laiku tika aizturēti četri darbinieki. Toreiz uzņēmumā atzina, ka KNAB interesējas par “LNK” veiktajiem papildu darbiem Salu tilta rekonstrukcijā – atbildīgais par šo Satiksmes departamenta iepirkumu bija Broža, kuru tiesa atteicās apcietināt, tāpēc viņam šobrīd ar drošības līdzekli liegts pildīt pienākumus un pat tuvoties savai darbavietai.

“De facto” noskaidroja, ka Salu tilts nav vienīgais satiksmes infrastruktūras objekts, par kura būvdarbiem radušās aizdomas korupcijas apkarotājiem. Izmeklēšana pēta arī departamenta līgumus par būvuzraudzību ar SIA “Bild” – uzņēmumu, kurš agrāk piederēja Brožam. 2014.gada sākumā, divas nedēļas pirms Brožas kļūšanas par nodaļas vadītāju un līdz ar to par amatpersonu, kurai jāsniedz deklarācija, SIA “Bild” daļas ieguva šahists Matīss Mustaps. Kā īsti tas noticis, Mustaps neatklāj, nekomentējot to, vai ir arī reālais īpašnieks.

Vēlāk gan Mustapa advokāte Katarīna Sniedze raidījumam paskaidrojusi, ka viņas klientu ir samulsinājusi “de facto” interese un arī viņa pati neko daudz nedrīkstot komentēt, taču atklāj, ka KNAB Mustapu ir pratinājis kā liecinieku par SIA “Bild”. Viņš ir aicināts sniegt paskaidrojumus kā uzņēmuma dalībnieks, un tā esot bijusi viena saruna 15 minūšu garumā, kuras laikā Mustaps sniedzis visu informāciju, kas ir viņa rīcībā.

Kopš pagājušā gada jūnija līdz šī gada janvārim RDSD ar SIA “Bild” noslēdza 26 līgumus par dažādu būvobjektu būvuzraudzību Rīgas ielās, piemēram, par Salu tilta renovāciju un Barona ielas seguma atjaunošanu. Līgumu summas ir salīdzinoši nelielas – tās nepārsniedz 4 tūkstošus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, taču kopējā summa pārsniedz 85 tūkstošus eiro. Naudu gan izmaksā tikai tad, kad būvobjekts ir nodots ekspluatācijā. Šajā būvsezonā ir pabeigti 12 SIA “Bild” uzraudzīti objekti, par ko uzņēmumam samaksāti kopumā 40 tūkstoši eiro.

Pats Broža ar advokāta starpniecību paziņoja, ka nekādus komentārus nesniegs. Raidījums viņu arī nesastapa pagājušā gada nogalē ekspluatācijā nodotajā mājā Garkalnes novadā pie pašas Rīgas robežas. Broža to ir norādījis kā savu dzīvesvietu, taču nama īpašniece ir viņa sieva Ineta Bērziņa-Broža.

Savukārt RDSD Brožam jau ir atrasts aizvietotājs. Par Būvdarbu vadības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāju nu jau bijušais departamenta direktors Vitālijs Reinbahs iekšējā konkursa rezultātā iecēla Guntaru Tašmanu, kurš departamentā bija nostrādājis vien dažas dienas.

Ar Reinbahu ne par RDSD sadarbību ar SIA “Bild”, ne par Tašmana pieņemšanu “de facto” parunāt neizdevās, jo dienā pirms sarunātās intervijas viņu no amata pēkšņi nolēma atcelt direktoru līdz šim vienmēr aizstāvējušais Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Komentāros par Brožas pēcteča izvēli Ušakovs ir izvairīgs: “Ja mēs runājam par to, kas notiks tālāk departamentā, runājot par cilvēkiem, kas strādās, kas nestrādās, tad tas ir uzdevums jaunajam departamenta direktora pienākumu izpildītājam [E.Jakrinam], ieskaitot arī to vietu, kuru jūs esat minējis. Man grūti pateikt, vai šis cilvēks, kas ir iecelts, vai viņam tiešām vajadzēs turpināt darbu,” raidījumam sacīja Ušakovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+